Press "Enter" to skip to content

Кропивницька міськрада нагадала про штрафи за спалювання опалого листя

Заборонено палити луки, болотяні, степові і інші ділянки з рослинністю

В Кропивницькій міськраді наголосили про небезпеку спалювання сухої трави і опалого листя. Чиновники нагадали, що такий метод ліквідації сміття призводить до небезпечних для здоров’я викидів в повітря.

Про це повідомляє пресслужба міськради, пишуть новини Кіровоградщини.

Чиновники зазначили, що при згоранні 1 тони листя в повітря виділяється 9 кілограмів мікрочастинок пилу, які осідають у легенях, а також 3 кг чадного газу. Він зв’язується з гемоглобіном крові і блокує постачання кисню до внутрішніх органів. Разом з димом від багать в повітря вивільняють радіонукліди і пестициди, бензоперен. Всі ці речовини викликають складні і небезпечні для життя хвороби, в тому числі і рак.

Багаття несуть небезпеку не тільки здоров’ю людей, але і навколишньому середовищу – підвищується рівень виникнення пожеж, погіршується видимість на дорогах.

Замість спалення чиновники запропонували мешканцям обласного центру і районів області компостувати рослинні рештки. За їх словами, це поліпшить родючість ґрунту.

Чиновники нагадали, що спалення листя і залишків рослин, а також випалювання луків, стерні, пасовищ і інших ділянок карається законодавством України. Винуватці можуть отримати штрафи: для фізичних осіб від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб — від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі