Press "Enter" to skip to content

9 перевірених способів суттєвої економії автомобільного палива

Іноді мистецтво економити дорогоцінні літри палива може врятувати життя. Напевно, кожному водієві знайома ситуація, коли лампочка про низький рівень пального спалахує в невідповідний момент, коли до найближчої автозаправної станції ще багато кілометрів шляху. І якщо влітку така ситуація не така критична, то взимку вона може безпосередньо загрожувати життю водія та пасажирів.

1. Як знизити паливну витрату, не виходячи з автомобіля

На витрати палива впливає безліч факторів, над якими водій має безпосередню владу. Ось кілька простих способів заощадити паливо у процесі шляху:

  1. Для того, щоб проїхати пару зайвих кілометрів, яких якраз може не вистачити до найближчої АЗС, достатньо лише відключити кондиціонер. При цьому навіть у спекотну спеку не рекомендується відкривати вікна, щоб не створювати ефекту гальмування зустрічним повітряним потоком.
  2. Крім кондиціонера, знизити витрату бензину допоможуть інші електронні прилади, які також можна відключити: відеореєстратор, магнітола, зарядка смартфонів, обігрів скла, водійське та пасажирське крісла.
  3. На повнопривідних автомобілях необхідно відключити муфту заднього приводу, що сприятливо позначиться витраті палива.
  4. Якщо є така можливість, можна переключити автомобіль на економний режим споживання пального. Наприклад, на корейських автомобілях режим економії дозволяє швидко перейти із 125 л. с. на 90, та заощадити до двох літрів на 100 км шляху.
  5. У місті рекомендується дотримуватися правила «Зеленої хвилі». Для цього достатньо дотримуватися швидкості руху на певних ділянках дороги і проїхати на цій швидкості хоча б один світлофор. Робота світлофорів у населених пунктах, як правило, налагоджена саме під цей принцип роботи, тому не поспішаючи можна проїхати через все місто, не зупинившись на жодному червоному сигналі, заощадивши час та паливо.
  6. На трасі найоптимальнішою швидкістю руху буде 70 км/год на 4 передачі. Дотримуйтесь крайньої правої сторони, натискайте на педаль газу плавно, уникаючи ривків і різких розгонів, і з великою ймовірністю ви дістанетеся до найближчої заправки своїм ходом.

Таким чином, будь-який водій може зберегти в баку свого автомобіля достатню кількість палива навіть після загоряння настирливої ​​лампочки і проїхати до півтора раза більше кілометрів без неприємних ексцесів. Але іноді для досягнення мети може знадобитися технічне втручання ззовні.

2. Три технічні способи знизити витрати пального

  1. Те, з якою швидкістю поглинатиметься газоповітряна суміш циліндрами двигуна, визначається ступенем завантаженості транспортного засобу, а також наявністю незначних на вигляд обмежень – наприклад, приспущених покришок. Без сумніву, на заміських маршрутах такі «Повітряні» шини можуть полегшити легше проходження складних ділянок дороги, але якщо ви виїхали на трасу з практично порожнім баком, то, накачавши колеса вище, є шанс дотягнути до заправки без подій. Для досягнення максимального ефекту рекомендується накачувати шини на 4 пункти вище від заводських значень. Якщо за паспортом колеса хитаються до 2, 2 атмосфери, потрібно буде накачати їх до 2, 6.
  2. Ще однією серйозною перешкодою на шляху повітряного потоку стане багажник автомобіля, встановлений на дах. Мало хто знає, що витрата палива на тому самому автомобілі, що їде на одній і тій же швидкості з багажником і без нього може відрізнятися на цілий літр! Для економії палива це суттєвий показник.
  3. Найбільш потужним підсилювачем паливної витрати є причіп, особливо якщо він завантажений під зав”язку. Вдень є сенс зупинитися в безпечному місці, від”єднати причіп, надійно закріпити його від скочування, доїхати до заправки і повернутися. Звичайно, поруч із цінним вантажем необхідно залишити дорослу людину. Іншим варіантом вирішення проблеми з причепом, якщо ви в машині один, буде послуга підвезення палива, якою рекомендується користуватися тільки в крайньому випадку, тому що вона коштує досить дорого.

3. Непрямі способи економії палива

Для того щоб автомобіль споживав оптимальну кількість палива, потрібно правильно його експлуатувати.

Багато водіїв дотримуються всіх вищеописаних правил, але про елементарну заміну повітряного фільтра при кожній зміні сезонів забувають. Адже забитий «повітряник» може серйозно підвищити витрати пального в автомобілі!

До підвищеної витрати наводять і відповідні до кінця свого терміну експлуатації свічки запалення, бронепроводу, котушки. Якщо одна зі свічок буде працювати через раз, крім того, що двигун почне підтраювати, витрата палива теж помітно підросте.

Ви точно знаєте, на якій заправці бензин найкращої якості? Адже це дуже корисна інформація, адже чим якісніше пальне, тим менша його витрата, доведено! Та й проблем із ремонтом силового агрегату в майбутньому буде набагато менше. Наприклад, неякісний бензин може призвести до засмічення паливної системи, чому передуватиме космічна витрата палива – у два, а то й утричі вища за норму.

Якщо на вашому автомобілі пробіг вже більше 150 тис. км, і без видимих ​​причин витрат бензину зростає, зверніть увагу на стан зчеплення. Його зношування – одна з причин значного підвищення витрати палива.

Про те, що акумулятор, що віджив, може негативно позначитися на споживанні пального автомобілем, знає дуже невелику кількість досвідчених водіїв. Адже це закономірний факт. Датчики внаслідок перебоїв доставки електросигналів починають віддавати неправильні відомості про роботу двигуна, внаслідок чого найчастішим явищем стає підвищена ненажерливість силового агрегату. Змінювати акумулятор рекомендується кожні п”ять років, навіть якщо з ним все гаразд.

Зменшити невиправдано високу витрату можна, заглянувши в автосервіс. Цілком можливо, що у вашому автомобілі йде інтенсивне підсмоктування повітря через колектор, завдяки чому теж «з”їдається» певну кількість палива.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі