Press "Enter" to skip to content

Агроволокно чи Агротканина: що обрати для мульчування рослин

Мульчування — досить відома та необхідна процедура в процесі вирощування рослин, адже саме вона дозволить зменшити інтинсивність росту бур’янів, знизить ймовірність виникрення шкідників та прискорити дозрівання, а заодно якість та смакові властивості.

На цей час дану технологію захисту рослин дуже активно використовують при вирощуванні ягід, винограду та баштанних, хоча і це не все. Процедура мульчування потрібно на різних ділянках. Проте коли справа доходить до вибору матеріалу, то питання постає між агроволокном та агротканиною. Багато хто вважає ці назви схожими, але у дійсності вони суттєво різняться. В чому саме основна відмінність, розбираємося в нашому матеріалі.

Основна різниця між агроволокном та агротканиною

Буває часто, що обидва види називають текстилем чи тканиною. Але насправді тканим матеріалом являється лише агротканина. Сама тканина дуже схожа на мішки для цукру, але чорного забарвлення із маркуванням. А матеріал агроволокно виконане із спанбонду, це повністю синтетичний та нетканий матеріал.

Але це вже технічні дрібниці. Основна різниця між даними видами матеріалу у щільності. Для агротканини вона здебільшого має 90-130 г/м.кв, в спанбонду показники дещо нижчі. Звісно й ціна агротканини буде дещо більша, але й прослужить вона значно довше. Якщо потрібно вибрати найбільш підходящий матеріал, тоді слід орієнтуватися на особливості земельної ділянки.

Агроволокно

То що обрати: агротканину чи агроволокно? 

Про основні відмінності ми поговорили, тепер дамо вам підказку, що краще обрати. На сьогодні дуже часто мульчують полуницю. В такомуц разі стануть у нагоді обидва варіанти. Агротканину потрібно вибрати для ділянок більшої площі, адже текстиль міцний та не пошкодиться під час збору плодів чи виконання інших садових робіт. Це надзвичайно актуально, особливо, якщо на платнтації працює одразу багато людей.

Для менших ділянок по прощі на дачі, буде вдосталь якісного агроволокна. При обережному поводженні воно прослужить декілька сезонів, тут ви заощадите кошти. Потрібно виділити ще одну перевагу агроволокна перед агротканиною. При використанні агротканини ґрунт ущільнюється, а це може не найкраще показатись на врожайності.

Хочемо зазначити, що при мульчуванні можна поєднувати 2 види матеріалу. Міцну агротканину стелять у міжрядді, щоб вона не рвалася при навантаженні, а під ягідні кущі чи овочеві культури розміщують менш дороге агроволокно. Це якщо йдеться про саджанці полуниці, баштанні або овочеві культури. Для винограду та багаторічних ягід краще обирати агротканину. Вона більш міцна, а тому Ви гарантовано зможете забути про пирій та бур’яни щонайменше на 5 років, а може й на всі десять.

Агротканина

Що стосується дерев, то тут теж можна виділити різні варіанції. Якщо дерева чи кущі ростуть в саду, де не таке велике навантаження, то вистачить нівіть тонкого агроволокна зі щільністю біля 60 г/м кв. А от для рослин. Які знаходяться в місцях, проходять люди чи бавляться дітлахи, краще вибрати міцну агротканину.

Щоб збільшити терміни експлуатації агроволокна, агротканини, присипте її землею, тирсою чи галькою, якщо мається на увазі красивий вид клумби.

Із всього сказаного випливає, дані матеріали дещо відрізняються, але однаково є ефективні. Обираючи кращий матеріал для мульчування, обов’язково розгляньте і агротканину, і агроволокно. Проте не забувайте, що хороші товари для саду та городу можна замовити лише в перевірених інтернет-продавців. Компанія Кліома Сервіс пропонує великий асортимент агротекстилю для різноманітних цілей від перевірених європейських виробників.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі