Press "Enter" to skip to content

БАДи: корисні чи шкідливі для здоров’я

Саме слово “БАД” в даний час часто викликає цілу бурю негативних емоцій! Чому? Адже суха статистика свідчить, що побічні ефекти від лікарських речовин бувають набагато частіше і набагато важче. І тим не менш, люди набагато охочіше купують ліки, часом без призначення лікаря і не цілком обгрунтовано. Справа тут в нестачі правильної інформації. Для початку визначимося з поняттям цього загадкового слова.

Загадкове слово “БАД”

БАДи – це композиції натуральних або ідентичних натуральним біологічно активних речовин, призначених для безпосереднього прийому з їжею або введення до складу харчових продуктів з метою збагачення раціону окремими харчовими компонентами з рослинної, тварини або мінеральної сировини, а також хімічними або біологічно активними речовинами і їх комплексами.

Навіть з визначення зрозуміло, що БАДи не лікують. Однак уявіть собі ситуацію, що Вам хронічно не вистачає в їжі будь-яких вітамінів або інших біоактивних речовин. Пройде час, і організм нічим не зможе компенсувати цю нестачу, що відіб’ється на здоров’ї або самопочутті. Це не буде проявом будь-якої певної хвороби, а реалізується в самих різних, часом непередбачуваних скаргах. Найчастіше в першу чергу від такого дефіциту страждає імунітет.

І ось тут необхідні БАДи. Вони заповнюють недоліки цінних речовин в харчуванні, і організм починає відновлювати себе сам. Крім вітамінів, мінералів, жирних кислот, амінокислот БАДи можуть містити екстракти рослин, витяжки з тваринного сировини, які цілеспрямовано оздоровлюють ті чи інші системи організму, в залежності від дії цих трав і витяжок.

Види біологічно активних добавок

БАДи: корисні чи шкідливі для здоров'я

БАДи поділяються:

  • на нутрицевтики, створені для заповнення дефіциту харчових речовин в харчуванні (вітаміни, мінеральні речовини, амінокислоти, жирні кислоти та інше);
  • парафармацевтики, що застосовуються для профілактики захворювань, що діють більш сильно і цілеспрямовано і містять в складі екстракти рослин, ферменти, фітонциди, ефірні масла та інше.

Фактично це нова, сучасна форма цілющих дарів природи, які людство використовувало тисячоліттями. Адже вся медицина споконвіку спиралася на дії відварів трав, настоїв рослин, ягід, грибів. Сучасна промисловість використовує це на новому, досконалому рівні, упаковуючи в зручні капсули і звільняючи наш час від їх приготування.

Так що якщо ви бачите, що БАД відноситься до першої групи, можете його спокійно купувати і пити в якості доповнення до харчування. З приводу парафармацевтиков я б радила вам проконсультуватися з фахівцем, який добре розбирається в дії компонентів.

Клінічні випробування

Багатьох насторожує той факт, що для реєстрації БАДів не потрібні клінічні випробування. Справа в тому, що всі компоненти вже випробувані і перевірені. Існує офіційний список лікарських рослин і компонентів, які дозволено додавати до складу. Реєстрація без узгодження з цим списком неможлива. У різних країнах цей список може бути різним. Тому одна і та ж зарубіжна компанія може продавати деякі склади на своїй території, але не в Україні.

Обов’язково перевірте, чи входить той чи інший БАД в «Український реєстр біологічно активних добавок до їжі»! Це забезпечить безпеку препарату і підтвердить, що він пройшов всі необхідні процедури перевірки.

Треба розуміти, що БАД — це просто форма реєстрації продукції. У будь-якій аптеці маса продаються там препаратів зареєстрована саме так. Наприклад, всім відомий комплекс “Алфавіт” або “Селен актив”. Однак у нас сформувалося уявлення про те, що фармація поширює виключно лікарські засоби, а в окремих компаніях продаються БАДи. Небезпеку становлять не біологічно активні добавки, а недобросовісні розповсюджувачі, які часто вводять покупців в оману, розповідаючи про неіснуючий вплив на організм.

Історія вживання

БАДи застосовуються протягом вже багатьох десятків років у багатьох країнах світу. Лідерами по їх вживання є Японія (там їх вживає 90 % населення) і Америка (80%).

Все більше і більше сучасних вчених приходить до висновку, що без БАДів сучасному людству обійтися все складніше і складніше. Справа тут в зміненому способі життя, стилі харчування і збіднення грунтів. Ми все менше і менше витрачаємо калорій, нам не потрібно вже стільки їжі, як раніше, але наші потреби у вітамінах, мікроелементах та інших цінних речовинах нітрохи не зменшилися. Наше харчування стало рафінованим, очищеним. Воно довго обробляється термічно, тривало зберігається, щедро присмачується хімією. Та й грунти теж удобрюються виключно хімічними речовинами. В результаті грунтові бактерії гинуть, накопичується дисбаланс в мікроелементах, рослини наповнюються не тільки корисними, але і шкідливими речовинами.

Ми не в силах змінити цю ситуацію прямо зараз. Однак в наших силах допомогти своєму організму отримати все необхідне йому для повноцінного і здорового життя. І для цього тепер є всі можливості.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі