Press "Enter" to skip to content

Чому автомобіль б’є струмом і як це усунути

Тут немає нічого надприродного, і все можна пояснити законами фізики. Відбувається це через накопичення заряду статичної електрики, а воно утворюється через електризацію таких елементів:

  • кузови авто;
  • одягу;
  • чохлів або обшивки сидінь.

Навесні і влітку автомобіль частіше б’ється струмом, тому що електризація відбувається інтенсивніше за низької вологості повітря. Такий розряд хоч і не дуже приємний, але для здорової людини є абсолютно безпечним.

На кузові автомобіля статична електрика накопичується від його тертя повітря. Зазвичай так відбувається під час руху, але буває і на стоянці під впливом вітру. Коли людина торкається кузова, наприклад, закриваючи двері, заряди тіла і кузова вирівнюються і відбувається удар струмом. Причиною цього може бути і одяг або чохли. Під час їх тертя накопичується статичний заряд і описаний процес повторюється.

Ще одна причина такої проблеми – несправність автомобіля. При пошкодженні електропроводки дроти можуть оголюватися та стикатися з металевими частинами кузова. Машина перетворюється на великий конденсатор і при дотику до корпусу людина отримує відчутний удар струмом.

Іскріння не викликає підвищеної напруги, поки в ланцюг не включена індуктивність. Небезпечно, коли оголюються високовольтні дроти, обмотка котушки запалення та реле.

Як вирішити проблему

Є кілька способів, що дозволяють ефективно боротися з ударами струму, доторкаючись до деяких частин автомобіля. Коли струмом б’є під час торкання зовнішніх частин машини, наприклад, ручок, кузова та інших, для усунення проблеми треба виконати такі дії:

  • відвідати СТО. Рекомендується у разі частих та сильних ударів статичної електрики, що виникають у разі несправностей електропроводки. Там проведуть діагностику, встановлять та усунуть причину. Якщо у вас достатньо знань та часу, то можна самостійно перевірити справність усіх дротів;
  • встановити антистатичні смужки. Їх достатньо придбати в будь-якому автомагазині та закріпити на задньому бампері.

Коли струмом б’є під час дотику до внутрішніх елементів автомобіля, наприклад, керму, важелю перемикання передач та іншим, треба виконати наступне:

  • звернути увагу на обшивку салону. Найпростішим рішенням буде купівля чохлів на сидіння. Вони повинні бути антистатичними, якщо салон шкіряний, таких проблем не виникає;
  • підкоригувати гардероб. Намагайтеся не носити речі з тканин, що накопичують статичну електрику (вовни, шовку, натуральне хутро, синтетики);
  • якщо не хочеться міняти гардероб, використовуйте спеціальні спреї для обробки оббивки та одягу. Вони допомагають звести до мінімуму можливість накопичення електрики.

Щоб звести до мінімуму можливість удару струмом при виході з машини, спочатку доторкніться рукою до будь-якої металевої деталі, а вже потім відкривайте двері і ставайте на землю.

При появі такої проблеми, як удар струмом при торканні автомобіля, треба обов’язково знайти причину і усунути її. Деяким людям вона може здатися дрібницею, але це дуже неприємно дітям, а в окремих випадках іскра може призвести навіть до займання авто.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі