Press "Enter" to skip to content

Чому сучасні діти не поспішають говорити?

Ми звикли, що в сучасних реаліях все стрімко розвивається, і максимально швидко підлаштовуємося до того ритму, який задає прогрес. Але одна справа-дорослі, адаптувалися до всіх новинок XXI століття крок за кроком, інше — малюки, на яких обрушується величезна кількість інформації укупі із завищеними вимогами батьків. Згідно з останніми тенденціями, сучасні діти починають розмовляти набагато пізніше, ніж, наприклад, їх же батьки 20-30 років тому. Давайте розберемося, з чим це може бути пов’язано.

Екологія, нові знання і прогрес

Справа в тому, що дана проблема носить комплексний характер. На мовний розвиток дитини впливає безліч факторів, зокрема Екологія, обсяг нових знань і здоров’я мам.

Вагітності багатьох жінок почали проходити гірше. Часто народжуються недоношені дітки або малюки з гіпоксією (недостатнім постачанням мозку киснем). Це відбувається в тому числі через стрес і збільшення робочих навантажень.

Завдяки далеко зробила крок реаніматології вдається виходжувати діток, яких раніше навряд чи могли б врятувати. Все це теж позначається на розвитку головного мозку дитини.

Методики раннього розвитку

Також критично відбитися на малюка може надмірне захоплення сучасних мам і тат методиками раннього розвитку дітей. Дитину мало не з пелюшок вчать англійської, читання і навіть ментальної математики. За словами нейропсихолога, фахівцям складніше стало доносити до молодих батьків, що все повинно бути свого часу. Часто бажання зробити зі своєї дитини вундеркінда призводить до зворотного ефекту — він замикається, погано говорить, у молодших школярів можуть розвинутися дислексія і дисграфія.

Зіткнувшись з такими проблемами, жінки часом шукають відповіді на сторінках у мам-блогерів, забуваючи про те, що розвивати дитину потрібно з урахуванням його індивідуальних особливостей. Метод, позитивно подіяв на одного малюка, може не спрацювати з іншим. Крім того, не знаючи про протипоказання, не розуміючи системи впливу на мозок, можна неусвідомлено нашкодити дитині.

Не варто спиратися на досвід мам-блогерів в тому, що стосується фізіології розвитку. Важливо розуміти, що одна і та ж проблема може мати кілька причин. Тут потрібна допомога людини, що має клінічну спеціалізацію. Звернення до фахівця допоможе дізнатися, як у дитини сформовані зв’язки між відділами мозку. Діагностика виявить причину порушення.

Самолікування

Часто буває, що малюк ще не розмовляє, але всі необхідні сигнали в мозок надходять. Також практика сповнена ситуацій, коли дитина нормально розмовляє, але процеси в мозку сигналізують про те, що з часом його увага може погіршитися, що позначиться на посидючості і здатності сприймати нову інформацію.

Не завжди все очевидно, щоб розуміти, звідки ноги ростуть, не можна займатися так званим самолікуванням. Для повноцінного мовного розвитку мамі, безумовно, потрібно розмовляти з малюком з самого народження. Помилково думати, що він нічого не розуміє. Спілкування з дітьми завжди має бути в ігровій формі, але треба враховувати вік дитини і його базові знання. Іншими словами, не потрібно говорити 5-річному дошкільнику: «їде Бібіка». Він вже знає, що є таке слово, як «автомобіль». І навпаки, не варто малюкові говорити занадто дорослі слова, про існування яких він не підозрює. Крім того, важливо не забувати про розвиток моторики, так як вона тісно пов’язана з промовою.

Головна порада

Молоді батьки повинні зрозуміти, що не варто боятися дефектологів, логопедів, клінічних психологів та інших експертів з розвитку мовлення. Якщо ви помітили, що, незважаючи на всі зусилля, ваша дитина відстає в цій сфері, краще вчасно звернутися до фахівця.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі