Press "Enter" to skip to content

Чому вам точно доведеться купити сталеві диски на авто

Зараз більшою популярністю користуються легкосплавні (литі) диски для авто. Вони добре виглядають, менше важать та багато з них продаються за доступними цінами (це залежить від моделі та параметрів). Але їхні сталеві (штамповані) аналоги все ще рано списувати з рахунків, адже в багатьох випадках вони показують себе краще литих.

Які переваги мають сталеві диски

Першою і найбільш суттєвою перевагою є вартість. Як мінімум, ціна на сталеві диски вдвічі менша, ніж на литі. Для прикладу візьмемо найпоширеніші діаметри — R14 та R15. На них ціни стартують приблизно з 1100-1200 і 2000-2500 грн за одиницю відповідно. Тому штампування варто вибирати тим автовласникам, яким економія вкрай важлива.

Також їм варто віддати перевагу в тому випадку, якщо їздити потрібно по невідремонтованих дорогах. Причина в більшій міцності та пластичності сталі у порівнянні з алюмінієвим сплавом. Річ у тім, що сталеві автодиски при потраплянні в яму витримують сильніші удари. Також від них вони лише деформуються, тобто в місці удару виникає вм’ятина.

Що стосується легкосплавних виробів, то вони не можуть похвалитися таким же запасом міцності — пошкодити їх легше. Характер пошкодження залежить від якості атводиска та складу сплаву. Деякі моделі можуть також вгинатися, а деякі отримують більш серйозні пошкодження — тріскаються, ламаються або взагалі розлітаються. У будь-якому випадку для відновлення цілісності та геометрії легкосплавних моделей потрібне СТО. А от вм’ятину на сталевому диску можна відрихтувати навіть звичайним молотком, що дасть змогу доїхати до шиномонтажу для якісного ремонту.

Чому штампування краще вибирати для зими

На це впливають три фактори:

  • естетичний;
  • практичний;
  • фінансовий.

При їзді по засніжених дорогах, контакті зі сніговою кіркою та прихованими під снігом перепонами страждає фарбове покриття дисків. Також на нього вкрай негативно впливають реагенти, якими посипають дороги. З часом це призводить до значного погіршення зовнішнього вигляду коліс та необхідності його відновлення. Сталеві диски страждають менше, ніж легкосплавні, в зв’язку з іншими властивостями металу та використанням декоративних ковпаків. Це естетичний фактор.

Практичний полягає в налипанні різної кількості снігу та бруду на сталевих і литих дисках. Останні мають великі прогалини між спицями, тому на них налипає більше суміші. Це призводить до погіршення балансу та керованості авто. Відповідно, знижується і рівень безпеки при їзді.

Щодо фінансового фактору, то тут все просто. Під сніговим покриттям важко помітити ями і вибоїни на дорозі, а також різні перешкоди, що є причиною підвищення ризику отримати пошкодження. Тут треба повернутися до переваг сталевих виробів, описаних в попередньому розділі — пошкодити їх важче, а відремонтувати простіше і дешевше.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі