Серед усього різноманіття кольорів, обої чорні завжди стоять осторонь. Використовувати їх в інтер’єрі слід з обережністю, вже коли маєте цілковите уявлення про весь дизайн приміщення, а ще краще перекласти це завдання на плечі досвідчених професіоналів.
Комбінуємо чорні шпалери з іншими будівельними матеріалами
Чорний колір можна зустріти майже у кожному варіанті з наявних сьогодні шпалер: від найдешевших бавовняних до склошпалер. І вже тут на перший план виходять їх переваги. Чорні краще ховають недоліки нерівної стіни ніж пастельні або з рослинним малюнком. Використання чорного кольору доречно у великих приміщеннях. Але якщо знати деякі прийоми, то й маленькі можна візуально збільшити як вшир, так і в висоту. Але його майже завжди використовують у комбінації з іншими кольорами. Наприклад, суцільна чорна стеля, буде нависати й утворювати відчуття тиску, але якщо по периметру додати гіпсокартонні елементи іншого кольору — це створить ефект простору зверху.
Для контрасту найчастіше використовують металеві відтінки, сірий чи білий. Добре поєднується зі світлими фарбами на стіні чи натуральним каменем, або темним каменем з природними прожилками. Додає об’єму і використання різних матеріалів чорного кольору на одному полотні. Це може бути дерево, каміння чи навіть фактурна штукатурка.
Сфери використання
Найчастіше таке екстравагантне покриття використовують для нежитлових приміщень:
- офісні простори;
- бари та нічні клуби;
- тематичні приміщення;
- ігрові кімнати;
- знімальні майданчики та студії звукозапису.
Дизайнери вдаються до темних матеріалів у спальнях чи вітальнях аби створити ефект елітарності та високої надійності. Зазвичай це шпалери з вертикальними смугами або класичними орнаментами, які можуть бути виконані за допомогою контрастних фарб або навіть грою фактури. На їх фоні мають добрий вигляд металеві елементи меблів, освітні прилади. Також чорні шпалери використовують коли постає завдання використовувати монохромні меблі через корпоративний стиль або тематику приміщень. Крім того, це гарний інструмент для зонування простору. Краще за все використовувати такі шпалери в стінних нішах, або створювати такі ніші через додавання фактурних матеріалів.
У хайтек стилі чорні стіни теж мають місце. Це можуть бути:
- щільні шпалери без візерунків як фон для яскравих, чи навіть кислотних аплікацій;
- фотошпалери з об’ємними графічними об’єктами;
- фотошпалери, що імітують вид на нічне місто.
Судячи з усього вищеперерахованого, такі шпалери ще довго залишаться актуальним рішенням для будь-якого інтер’єру.