Press "Enter" to skip to content

Чорний саморіз: чому його краще не використовувати

Якщо колись комусь доведеться назвати найпопулярніший різновид саморізів, то він швидше за все згадає саме метизи чорного кольору. Такі саморізи не позбавлені недоліків, однак кожен досвідчений майстер скаже, що насправді даний тип кріплення є аж ніяк не найкращим. Більше того, у низці ситуацій до його допомоги взагалі не варто вдаватися. У чому ж каверза?

Переваги чорних шурупів

Чорні шурупи володіють декількома незаперечними перевагами. По-перше, вони дуже дешеві, особливо в порівнянні з іншими видами аналогічного кріплення. Фактично чорні шурупи продаються на ринку за ціною звичайних цвяхів. По-друге, вони входять у дерево як у олію. Принаймні при першому використанні. Головна іронія полягає в тому, що насправді чорний саморіз слабо підходить для роботи саме з деревом і на те є кілька причин. Проте, про це йтиметься пізніше. По-третє, чорний шуруп все-таки забезпечує прийнятний рівень міцності кріплення, нехай, і далеко не з усіма матеріалами.

Недоліки чорних шурупів

Навіть беручи до уваги все перераховане вище, не можна забувати про те, що у чорних шурупів є і ряд серйозних недоліків. По-перше, такі саморізи дуже тендітні і легко ламаються. Будь-який вигин або перекіс конструкції чреватий поломкою металевого виробу. Це, у свою чергу, не дозволяє фіксувати конструкції великої маси. Такі саморізи вкрай погано показують себе разом із фанерою, композитом та будь-якими іншими пиломатеріалами. По-друге, хронічною хворобою чорних саморізів залишається тендітний капелюшок. Недостатньо акуратне вкручування металовиробів може призвести до того, що капелюшок просто відламається. По-третє, оксидна плівка, що покриває метал, не відрізняється надійністю та міцністю. Вона досить легко руйнується за тривалого впливу з агресивним середовищем.

Для чого ж можуть справді пригодитися чорні шурупи?

Насправді вибір застосувань не дуже широкий. Найкраще – це кріплення гіпсокартону. Ще одна сфера застосування – це збирання конструкцій «на чорнову». Наприклад, дані шурупи можна використовувати при установці тимчасової огорожі. Для складання важких або довготривалих конструкцій металовироби даного штибу підходять слабо.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі