Press "Enter" to skip to content

Для чого ззаду на джинсах вже більше 100 років висить дивна шкіряна картинка

Складно буде знайти людину, яка ніколи не носила виріб із джинсової тканини. Нерозумно заперечувати, що американські штани і виглядають добре, і носяться не один рік. У всякому разі, якщо виріб справді якісний, а не змагається з «кращими» представниками ширвжитку. При цьому кожен повинен був звертати увагу на шкіряний прямокутник ззаду на джинсах трохи вище п’ятої точки. Для чого він?

Абсолютно всі бренди джинсів кріплять на пояс прямокутний шкіряний (жакроновий) патч. В англомовному світі його прийнято називати Jacron на честь того матеріалу, з якого він найчастіше виготовляється. Вперше з’явилися такі в 1873 на виробах відомої марки «Levi’s». Причому спершу патчі кріпили не на штани, а на комбінезони. Навіщо це робилося?

Насправді, все дуже просто. Підробляли джинси не лише у Радянському Союзі, Росії та Китаї. Скрізь, куди приходили ці чудові майже з усіх боків штани, їх копіювали. І першими підробляти джинси взялися ще самі американці наприкінці ХІХ століття. Відразу після успіху «Levi’s» на ринку США з’явилася безліч майстерень, які прагнули заробити на чужому успіху і популярності. Нічого поганого у копіюванні джинсів немає. Зрештою, не «Levi’s» штани вигадали… Більше того, не вони вигадали денім – джинсову тканину. Проте, проблема була не в самих джинсах, а в тому, що продавці видають власну продукцію за брендову і за найгіршої якості заробляють ті самі гроші.

Тому з 1873 року в Levi’s була придумана жакронова етикетка для своєї продукції. Оскільки джинси швидко набирали популярність, дуже скоро й інші, цілком сумлінні виробники, перейняли моду і на специфічну етикетку. На “жакроні”, крім марки штанів, вказувалася щільність деніму та деяка інша інформація про виріб. Іронічно, що у СРСР джинси було визнано низькоякісним одягом. На жаль, через топорність мислення радянські промислові чиновники так і не змогли зрозуміти, що ж такого особливого молодь знаходить у «рваних штанях».

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі