Захворювання верхніх дихальних шляхів супроводжують дітей раннього та молодшого шкільного віку постійно, оскільки саме у віці від 4 до 7 років дитина починає відвідувати дитячий колектив, а отже потрапляє до нового епідеміологічного оточення. Часто лікарі ставлять діагноз під назвою «фарингіт», проте, що це за хвороба, як вона проявляється та лікується, батькам відомо мало. Про те, що таке фарингіт у дитини та які способи його лікування та профілактики сьогодні поговоримо детальніше.
Що за хвороба: фарингіт
У класичній медицині терміном «фарингіт» лікарі називають запальний процес, локалізованої на задній стінці горла. Через особливості дитячого організму, малюки частіше страждають назофарингітом, при якому запалення локалізується не лише на задній стінці горла, а й у верхніх дихальних шляхах – носових пазухах та носоглотці. При цьому діагнозі велику ефективність виявляють препарати на основі рослинних компонентів, такі як Імупрет® для дітей.
Варто також зауважити, що здебільшого різні фарингіти викликають вірусні збудники, а отже, боротися з ними варто за допомогою місцевих засобів (спреї в горло, краплі в ніс та ін.), а також застосовувати препарати для зміцнення імунітету. Антибіотики призначаються лікарем лише тоді, коли клінічний аналіз підтвердив бактеріальну причину запалення. У будь-якому іншому випадку фарингіт у дитини за допомогою антибіотиків не лікують.
Симптоми фарингіту у дітей
Найчастіше діагностувати запальний процес, характерний для фарингіту, не складно, оскільки хвороба супроводжується симптомами, що складно не помітити:
- біль при ковтанні їжі, і дітей раннього віку – нервозність при ковтанні;
- сухий, горловий кашель, першіння у горлі, діти скаржаться на відчуття лоскоту у горлянці;
- часті покашлювання після пробудження, тому що малюк намагатиметься відкашляти слиз, що скупчився на задній стінці горла, поки дитина знаходилася в горизонтальному положенні;
- гугнявість голосу, зміна голосу, хрипота;
- підвищення температури до 37-37,5 градусів.
Як лікують фарингіт
Як зазначалося, найчастіше причиною фарингіту є віруси, отже лікування зводитися до усунення симптомів і зміцненню імунітету. Лікар підбирає спреї для горла, може призначити полоскання відварами трав, таблетки для розсмоктування, лікувальні краплі в ніс. Ефективними також будуть препарати на рослинній основі Імупрет®. До складу входять кора дуба, трава деревію, кульбаба, корінь алтея, хвощ, ромашка та листя волоського горіха. Кожен із цих компонентів має ряд лікувальних властивостей, а натуральний склад визнаний безпечним для дітей.