Press "Enter" to skip to content

Коли та за якими симптомами звертатися до репродуктологу?

Лікар репродуктолог займається діагностуванням та лікуванням проблем фертильності, тобто здатності організму до репродуктивної функції. Він може визначити причину безпліддя як у жінки, так і у чоловіка. Після діагностики кваліфікованим спеціалістом, починається поетапна розробка індивідуальної програми лікування.

Коли варто звернутися до спеціаліста

Звертатися до лікаря-репродуктолога за допомогою слід, якщо вам з партнером менше 35 років і ви вже більше року маєте регулярне полове життя без контрацептивів і досі не завагітніли. У випадку, коли жінці понад 35 років, період активного полового життя без контрацепції, що не призвело до вагітності, становить 6 місяців. Звертатися до кваліфікованого спеціалісту, наприклад у клініку Матері https://matericlinic.ua/ua/ слід одразу. Після 35 років у жінок запас яйцеклітин починає швидко зменшуватись, тому важливо не гаяти часу.

Дослідження з приводу фертильності сімейних пар

Складності із зачаттям у сімейних парах більш поширені, ніж можна подумати.

Згідно з дослідженням центру CDC, приблизно одна з восьми сімейних пар зіштовхнулась з безпліддям. За приблизними підрахунками у світі зараз десь 48,5 мільйонів пар можуть стати батьками лише за умови спеціальної підготовки.

За даними ASRM, серед пацієнтів що мають фертильність, бездітність пари обумовлено чоловічим, жіночім безпліддям та невідомими причинами у рівних пропорціях.

Фактори, які підвищують вірогідність безпліддя у пари

Найважливішим фактором для можливості жінки завагітніти є її вік. Якщо безпліддя викликане побічними причинами, репродуктивну функцію у більшості випадків повертає репродуктолог. Якщо пара не може завагітніти, то з часом проблема лише погіршуватиметься.

Найбільш поширені хвороби, що викликають безпліддя:

  • ендометріоз;
  • СПКЯ, тобто синдром полікістозних яєчників;
  • паротит, відомий як свинка, у чоловіків може викликати орхіт, тобто запалення яєчок;
  • венеричні захворювання.

Також шанси завагітніти знижуються з кожною перерваною вагітністю. Для лікування в такому випадку спеціаліст має не лише повернути репродуктивну функцію, а й збільшити вірогідність народження.

Для того щоб забезпечити здорову вагітність встановлюється причина переривання минулих спроб. Вона може полягати не лише в жіночій або чоловічій хронічній хворобі, а й у недостатній ерекції, генетичних факторах або інфекції. Точну причину може встановити лише спеціаліст з репрудоктології при особистому огляді та опитуванні пари.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі