Press "Enter" to skip to content

Лікування перелому шийки стегнової кістки

Стегно – це найбільша кістка в тілі людини. Вона бере на себе навантаження майже всього тіла під час ходьби. Тому вона також одна з найміцніших. Однак у цієї кістки є слабке місце – шийка, яка при травмах ламається найчастіше. Один з найефективніших способів лікування перелому шийки стегна – це протезування кульшового суглобу – https://medinua.com/ednoprotesirovenie.html Розглянемо докладніше перелом шийки берда та його терапію.

Від чого трапляється перелом шийки стегна

Середній вік пацієнтів із переломом шийки стегна – 72 роки. У зв’язку з віковою деградацією кісток шийка стегна, як одна з найбільшим навантаженням, але при цьому тонка, руйнується навіть від малоенергетичних травм. Наприклад, перелом шийки стегна в такому віці може виникнути внаслідок падіння з висоти власного росту, через надмірну напругу м’язів в ділянці кульшового суглобу, і навіть від звичайного зносу кісткової тканини.

Люди молодшого віку страждають від перелому шийки стегна рідше і зазвичай лише через високоенергетичні травми. Наприклад, через падіння з великої висоти, ДТП, при циклічних рухах, які призводять до передчасного зносу кістки. Також це може статися при остеопорозі та інших захворюваннях, що послаблюють кісткову тканину.

Перелом шийки стегна може бути вколоченим і не вколоченим. Перший частіше відбувається при високоенергетичних травмах. При ньому головка стегна практично вклинюється у кульшову западину і деформується. Такий вид перелому характеризується підвищеним больовим синдромом. Не вколочений перелом може бути як при низькоенергетичних, так і при високоенергетичних травмах. Він є безпосередньо зламом, руйнуванням кістки.

Симптоми перелому шийки стегна

При будь-якому переломі перший і головний симптом – це біль у ділянці ураженої кістки.

Перелом шийки стегна характеризується тим, що нога втрачає опорну функцію і пацієнт не може стояти на ній та ходити. Також частково або повністю втрачаються рухові функції кінцівки.

Якщо перелом вколочений, то рух і опорна функція ноги можуть бути присутніми, але супроводжуватися болем.

Діагностика перелому шийки стегна

Лікар вивчає анамнез пацієнта, дізнається про його вік, наявність хронічних захворювань, спосіб життя, травми, які були в останні дні. Остаточний діагноз ставиться з допомогою знімка рентгена, МРТ чи іншим способом діагностики, що дозволяє побачити стан шийки стегна.

Лікування шийки стегна

Розрізняють консервативне та хірургічне лікування.

  • Консервативне лікування – це накладення гіпсу на стегно та постільний режим. Кістка зростається довго, особливо у літньому віці, тому є ризик виникнення побічних ефектів, наприклад, пролежнів. Також може утворитися хибний суглоб.
  • Хірургічне лікування – найефективніший спосіб, який практикують в ортопедичній клініці “MedinUa Clinic & Lab”. Хірург видаляє уражені кістки кульшового суглобу повністю або частково і замінює їх на титановий протез.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі