Press "Enter" to skip to content

Людина вампір: ознаки та як захистити себе від маніпуляцій

Напевно у Вашому житті є люди, після спілкування з якими ви відчуваєте себе як вичавлений лимон. Або історії, коли ні з того ні з сього людина виводила вас з рівноваги, на порожньому місці затівала конфлікт, сварку, після якої Ви ще й могли відчувати себе винуватою. Можливо, прямо зараз у Вашому житті існують люди, які постійно вимагають від вас, щоб ви робили, чинили, діяли так, як хочеться їм, а якщо ви так не робите, то вони ображаються, називають вас невдячними, волають до відсутності з Вашого боку уваги, турботи і будь-яким іншим способом роблять так, щоб ви відчували себе не по собі. Згадали? Так, все вірно, ви потрапили в мережі енергетичного вампіра, маніпулятора.

Насправді в більшості випадків люди стають енергетичними вампірами, маніпуляторами неусвідомлено, в силу звички — в більшості випадків така поведінка характерно з дитинства, юності. Наприклад, дитина зрозуміла, що через маніпуляції йому простіше отримати бажане від батьків, вони дозволяли йому Так себе вести, навик закріпився, і тепер у дорослому віці він продовжує робити те ж саме. Або це могла бути захисна реакція, яка теж увійшла в звичку. Так чи інакше, людина виросла таким, яким він виріс, а нам з ним жити. Що ж робити?

Виходи, звичайно ж, є, і ми Вам запропонуємо кілька.

Спокій, тільки спокій

Основний мотив, навіщо ми потрібні енергетичним вампірам — це підживлення від нашої енергетики, тому що своя у них слабка і генерувати самі вони не звикли, простіше взяти У інших. Найлегший спосіб запозичити чужу енергію – це вивести людину з емоційної рівноваги. Коли ми перебуваємо в спокійному, врівноваженому стані, ми невразливі, але як тільки ми починаємо емоціонувати, піддаватися на провокації … па-па-па-бам! – енергетичний вампір переміг. Тому перш за все в спілкуванні з такими людьми постарайтеся залишатися спокійними, незворушними. Для цього можна відповідати односкладово і замість того, щоб відстоювати свою точку зору (навіть якщо ви тисячу разів праві!), погоджуватися. Тому що вампірові все одно, праві ви чи ні, його це в принципі не цікавить. Все, що йому цікаво, — це спровокувати конфлікт, викликати в вас емоції — обурення, незгоду, протест, гнів, так як саме через виплеск ваших емоцій ви самі даєте йому доступ до вашої енергії. Тому просто перестаньте її давати. Зрештою, подумайте, що для вас важливіше – бути здоровими, в спокійному, радісному стані або бути правими, але розбитими, без сил.

Мовчання-золото

Відповідайте односкладово, оперуйте не емоціями, а фактами. Чим більше ви спілкуєтеся, вступаєте в дискусію, дебати, тим більше зачіпок ви даєте. Коли ви відповідаєте спокійно і у справі, більше мовчіть, допускаючи довгі паузи, вичікуючи, то дуже швидко енергетичного вампіра ви стаєте не цікаві, і він сам завершує спілкування, вже подумки підшукуючи наступну жертву. Спробуйте на собі. Мовчання взагалі одна з кращих технік в спілкуванні з такими людьми.

Вибачте, мені пора

Не бійтеся переривати. Один із способів енергетичного вампіризму-це тягнути час, займати його непотрібними, безглуздими розмовами. Один з хороших критеріїв для цього для вас-відчуття втрати інтересу. Ви зустрілися з людиною, спілкуєтеся, поки вам цікаво, все прекрасно. Як тільки ви вловили, що ви інтерес втратили, а інша людина продовжує від однієї теми стрибати до іншої, наполегливо бажаючи, щоб ви його послухали, — почався вампіризм. Сміливо знаходите спосіб в цей момент сказати людині ні, перервати розмову і піти займатися своїми справами. Чим швидше ви це зробите, тим краще себе будете почувати. Не переживайте — нормальна людина не образиться, адже він розуміє, що у всіх є свої справи, а вампір… подумайте, чи багато ви втратите, припинивши спілкування з ним?

Ігноруйте негатив

Люди вічно скаржаться, незадоволені, говорять тільки про негатив і про те, як все навколо погано, — теж вампіри. Підживлюються вони двома способами: по-перше, весь негатив, який вони або не здатні переробляти самостійно, або самі генерують зі швидкістю звуку, вони вивалюють на вас, і тепер ваше завдання думати, як з ним справлятися. А по-друге, тягнуть час, вивалюючи на вас все більше і більше. Іноді до такої міри, що ви можете потонути в цій хвилі і теж почати думати, що виходу немає. Що робити з такими людьми? Переривати і переводити розмову на інші теми, на себе в тому числі. Можете спробувати перебільшено почати їм скаржитися на своє життя, зазвичай їх дуже швидко це зупиняє, і вони втрачають інтерес, тому що слухати інших їм невигідно. Якщо це не допомагає, переривати спілкування, в тому числі зовсім. Ще раз повторю: не бійтеся цього робити, навіть якщо це Ваші близькі друзі, родичі. Якщо потрібно, спілкування відновиться, але вже на іншому рівні, де між вами буде нормальний енергообмін. А якщо ні, подумайте, що хорошого для себе ви з такого спілкування виносите? І якщо відповідь — Нічого, чи варто переживати?

Нанівець і суду немає

Навчіться говорити “ні”, якщо вас змушують, змушують щось робити. Пам’ятайте: ви вільна людина, ви можете вибирати, хочете ви робити те, про що вас просять, чи ні, чи згодні ви з цим. Спирайтеся на себе, а не на інших людей. Зрештою, вони теж дорослі і можуть вирішувати свої проблеми, питання самостійно. Погодьтеся, зручно, коли є людина, на першу вимогу готовий прийти на допомогу. А якщо він раптом не готовий, то буквально пара фраз, що волають до почуття провини, боргу, безпорадності, віку і т.п., знову все призводить до бажаного результату. В результаті страждаєте ви і ваше життя, тому що дуже багато сил і енергії йде на обслуговування іншої людини. Тому навчитеся говорити “ні”. Так, спочатку це може спровокувати конфлікти і скандали, адже так було звично і раптом звична картина світу, поведінка змінилися, перестали працювати. Але якщо ви будете наполегливі і при цьому спокійні, то вже найближчим часом ситуація кардинально зміниться. Адже поведінка енергетичного вампіра дуже просто: йому потрібна була ваша енергія (їжа), він її отримував. Ви змінили поведінку – він її перестав отримувати. Настає голод, їсти хочеться. Залишається кілька варіантів: вимагати повернути все назад і тим самим знову отримати їжу або, щоб не залишатися голодним, піти пошукати в іншому місці. Як тільки ви це зрозумієте, ви відразу побачите, що залишатися довго голодним він не зможе, він змушений буде шукати нові джерела. І якщо ви витримаєте цей період, будете наполегливі в своїй поведінці, то дуже скоро ви побачите, як на ваших очах знайдеться нова жертва — подруга, родич, колега по роботі, але тепер уже не ви.

Бажаємо вам здорового, заряджаючого спілкування з оточуючими вас людьми!

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі