Press "Enter" to skip to content

Навчання у словацьких університетах – початок європейської кар’єри

У Словаччині є чимало університетів, де українці можуть здобути вищу освіту. Популярністю користується Технічний Університет В Кошице. Це місто – друге за величиною у країні, його населення – близько 240 тисяч жителів. Тут немає щільної промислової забудови, великих бізнес-кварталів та метро. Але збереглися старовинні будинки, готичні замки та пішохідні вулиці.

ВНЗ у Кошиці популярний в українців, як і Пряшівський Університет, оскільки дорога від Ужгорода займає лише дві години. У Словаччині можна не лише вчитися, працювати, а й відпочивати. Документи дозволяють подорожувати іншими європейськими країнами.

Переваги навчання у Словаччині

Навчання проводиться словацькою мовою, яка дуже близька до української. Для складання іспиту на володіння їм знадобиться лише кілька місяців навчання. Після цього видається сертифікат. Навчання у ВНЗ Словаччини має безліч переваг:

  • Дипломи визнаються у різних країнах. Навчання відповідає всім стандартам, прийнятим у Європі та світі. Отримані дипломи не потрібно додатково підтверджувати в інших країнах. Студенти одержують великі перспективи для розвитку кар’єри.
  • Можливість вступу без здавання іспитів. Після проходження спеціальних підготовчих курсів, які акредитовані міністерством освіти, на деякі спеціальності не потрібно здавати іспити.
  • Здобуття стипендії. Уряд сплачує стипендію, її розмір – 250-1000 євро. Також існує низка стипендіальних програм, дізнатися про які можна в університеті.
  • Оформлення ВНЗ. Після того, як студенти з інших країн прибувають на підготовчі курси, вони мають дозвіл на проживання. Цей документ дозволяє працювати під час навчання. В результаті вони отримують гроші, яких достатньо для життя та подорожей. Без знання мови можна працювати на роботах з низькою оплатою, але потім відкриваються інші перспективи.

Вартість життя – прийнятна, студенту достатньо 250-300 місяців щомісяця. У цю суму входить проживання у гуртожитку, оплата харчування, мобільного зв’язку, пральні. Також студент зможе відвідувати спортзали, кінотеатри, басейни та інші заклади.

Словаки по менталітету близькі до українців, тому адаптація відбувається швидко. У словацьких університетах тепло приймають іноземних студентів. Завдяки лояльному відношенню з боку держави, дозвіл на проживання з правом роботи можна отримати протягом місяця. Для цього достатньо подати документи до імміграційної поліції.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі