Press "Enter" to skip to content

Підготовка машини до зими: що виконати заздалегідь

Напередодні зими автомобіль необхідно підготувати так, щоб він витримав холод, працював безперебійно і не доставляв проблем. Машині потрібно не лише змінювати гуму, а й перевірити інші її частини. Розглянемо основні дії, які необхідно вжити до настання холодів.

Як підготувати автомобіль до зими? Змініть гуму на зимову. Виконайте перевірку акумулятора, рідин, системи опалення, гальм, очищення лобового скла. Обробіть кузов, гумові ущільнювачі та замки, щоб запобігти корозії та обмерзанню.

Заміна сезонної гуми

Що треба міняти у машині перед зимою? Підготуйте зимовий комплект шин, за потреби замініть акумулятор, машинне масло та інші рідини.

Професійний гонщик Ембер Балкан та Джеф Вібе, експерт порталу AutoTRADER.ca, відзначають, що від шин залежить зчеплення з дорогою та безпека під час водіння. Подбайте про придбання зимової гуми. Вона забезпечить кращий контроль на дорозі, коротший гальмівний шлях, дозволить долати зледенілі схили, сніг, сльоту або холодні мокрі дорожні покриття.

Якщо є зимова гума, перевірте лінійкою глибину протектора. Його критичний знос на зимовій шині 0,4-0,5 см. Якщо висота протектора в нормі, огляньте гуму щодо пошкоджень і гриж. Не використовуйте стару гуму, оскільки вона втрачає свої властивості. Взимку вона почне дубіти, можуть з’явитися мікротріщини. Рекомендовано не експлуатувати шини понад 5 років.

Видання Constellation рекомендує перевірити тиск у шинах. Недостатній тиск у шинах потенційно небезпечний на зимових дорогах.

Акумулятор

Як підготувати двигун до зими? Перевірте та замініть акумулятор, машинне масло та інші рідини.

Автомобільні акумулятори мають властивість розряджатися через додаткове навантаження під впливом холоду. Перед зимою обов’язково перевірте батарею та переконайтеся, що немає корозії на клемах. Розгляньте можливість огляду акумулятора професіоналом, який зможе порекомендувати заміну у разі потреби.

Старі автомобільні акумулятори часто виходять з експлуатації при зниженні температури. Портал Canada Drives пропонує для перевірки батареї зробити тест навантаження. Для цього потрібно скористатися ручним мультиметром або вольтметром. Дії такі:

  1. Встановіть мультиметр на 20 В постійного струму (перемикайте режим вольтметра).
  2. Відкрийте капот автомобіля.
  3. З’єднайте штирі з негативною (чорною) та позитивною (червоною) клемами акумулятора.
  4. Увімкніть запалення, але двигун не запускайте.
  5. На мультиметрі має показувати 9,6 В. Про поганий стан акумулятора скаже стрімке чи поступове зниження напруги.
  6. Запустіть двигун. Тепер показники мультиметра повинні бути на рівні 12,6 або більше (це свідчить про 100% зарядженості батареї). Якщо значення нижче 12,2 або вище 12,9, акумулятор необхідно зарядити або прибрати надмірний заряд. Зняти зайвий заряд допоможуть увімкнені фари далекого світла.

Якщо здається, що автомобільний акумулятор постійно втрачає здатність утримувати заряд, замініть його.

За відсутності мультиметра виконайте візуальний огляд. Корозія навколо роз’ємів або штирів, що утримують акумулятор, тріщини на верхній або нижній стороні батареї, зношений або зламаний кабель, незвичайні плями — це вказує на високу ймовірність поломки акумулятора.

Про поганий стан батареї скаже характерний хрип під час запалювання, особливо у нехолодну погоду. Але це може бути викликано ослабленим генератором, який недостатньо швидко заряджає батарею.

Технічні рідини

Машинна олія при низьких температурах густіє, тому при пуску холодного двигуна взимку олія слабо надходить по системі мастила, що викликає підвищений знос деталей, що труться. Олія також необхідна для прокручування валу двигуна. При загуслій рідині витрачається набагато більше енергії, ніж улітку, що також призводить до швидкого розряду АКБ.

Якщо давно міняли олію (5–10 тисяч км тому), замініть її. Також перевірте охолоджувальну, гальмівну рідину та засіб для омивання вікон. За потреби замініть.

Якщо протягом теплого періоду виникали проблеми з підтіканням рідини, що охолоджує, і доводилося доливати воду або антифриз інших марок або з іншими показниками, краще це злити і залити свіжий антифриз (тосол). Взимку розведений водою тосол становить серйозну загрозу цілісності двигуна.

Система опалення

Сольові відкладення можуть забити радіатор печі або патрубки, які підводять або відводять рідину, що охолоджує. Перед зимою злийте тосол, промийте всю систему охолодження.

Якщо салон автомобіля не нагрівається, а температура роботи двигуна не перевищує 60 ° С, може бути зламаний термостат або його клапан. Через це рідина циркулює великим колом і не нагрівається як слід. У цьому випадку замініть термостат.

Гальмівна система

Навіть якщо гальма працюють справно, перевірте їх перед зимою. У морозну погоду трапляється зледеніння дороги. Якщо колеса авто мають різні гальмівні зусилля, на засніженій або зледенілій дорозі може статися занесення. Тому перед зимою вирушайте до СТО для повної перевірки гальмівної системи.

Система очищення лобового скла

Тут подбайте про рідину для омивання скла. Для цього є спеціальні «незамерзання». Також не зайвим буде заміна щіток на нові. Поки не настали серйозні морози, обов’язково перевірте двірники. У разі хуртовини неробочі двірники можуть стати причиною ДТП на дорозі. Купуючи нові щітки, зверніть увагу, на які температури вони розраховані.

Антикорозійний захист, ущільнювачі, замки

Утепліть автомобіль. Встановіть додаткову теплоізоляцію для моторного відсіку та салону. Також подбайте про наступне:

  • виконайте антикорозійний захист машини;
  • підготуйте гумові ущільнювачі, періодично обробляйте їх тосолом;
  • обробіть всі замкові свердловини водовідштовхуючими аерозолями.

Як підготувати дизельну машину до зими? За необхідності замініть колеса на зимовий варіант, перевірте та при необхідності замініть акумулятор, технічні рідини, зробіть діагностику гальм та системи очищення лобового скла. Також перевірте свічки розжарювання підігрівача блоку, фільтри, при необхідності замініть. У морози користуйтеся підпусковим підігрівачем (за його наявності). Використовуйте присадку в паливо, щоб уникнути його помутніння.

З настанням зими зростають і небезпеки, які чекають автомобіліста на дорозі. Щоб їх уникнути, ретельно підготуйте автомобіль до холодів. Тоді він нормально перенесе важку пору року і функціонуватиме повноцінно.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі