Press "Enter" to skip to content
Бізнес з Китаєм

Почати бізнес з Китаєм: інструкція для початківців

Працювати з Китаєм легко та вигідно, але за умови, що ви маєте досвід та знаєте, як співпрацювати з китайськими партнерами. Ми зібрали покрокові поради, як заробити на перепродажі китайських товарів.

В чому суть бізнеса з Китаєм

Найпоширеніша модель – перепродаж китайських товарів. Суть така: багато й дешево купуєш у Китаї, привозиш та продаєш із націнкою. Тільки уявіть, на товарах з Піднебесної можна зробити накрутку 200-300%. Це обумовлено дешевою ціною на продукцію, яка, у свою чергу, формується через дешеву робочу силу та конкуренцію. Сьогодні багато підприємців говорять, що можна працювати з Китаєм без вкладень. Ідея цікава. В основі лежить дропшипінг, коли якась людина виступає посередником між покупцем та постачальником. Ми не розглядатимемо цю бізнес-схему, як і виробництво в Китаї. Дропшипінг не завжди успішний, а власне виробництво надто затратне. Тому залишається класична бізнес-схема перепродажу, яка досі популярна і приносить дохід.

Сам же бізнес із Китаєм залишається прибутковим з таких причин:

  • низька ціна, гарна якість продукції
  • великий асортимент товарів
  • клієнтоорієнтованість китайських виробників
  • можливість закуповувати новинки

Як планувати бізнес

Бізнес завжди починається з ідеї. Тобто підприємець має розуміти, що хоче продавати. Часта помилка, коли бізнес починають із пошуку постачальника. Найчастіше на той момент підприємець не уявляє, чим буде торгувати.

При виборі товару не варто орієнтуватися лише на власний смак. Головні показники – запит покупця, попит на ринку та моніторинг конкурентів. Дайте собі відповіді на такі питання:

  • чим обумовлений вибір товару?
  • хто ваш потенційний покупець?
  • з ким хочете співпрацювати – безпосередньо з постачальником чи трейдером?
  • як доставлятимете товар?
  • як реалізовуватимете товар?
  • який дохід плануєте отримати?

Де і як знайти постачальника

Коли зрозуміло, що шукаємо, можна переходити до пошуку того, хто це продає. В Китаї ви можете купляти або у компанії-виробника напряму або у трейдера, який перепродає товар виробників. Кожен з варіантів має свої особливості. Важливо розуміти свою мету. Наприклад, вас цікавлять тільки оптові закупівлі, бо у вас великий та масштабний бізнес. Звичайно, обирайте компанію-виробника. Бо це великі обсяги, довгострокова співпраця, регулярні замовлення та знижки. Якщо це маленький або середній бізнес, можна розглянути трейдера. Партнерство з ним дає можливість придбати невеликі партії від різних виробників.

Шукати партнерів радимо на сервісі Alibaba – це один із провідних світових майданчиків електронної торгівлі B2B. Саме на ньому зібрані майже всі постачальники з Піднебесної, що працюють на експорт.

Чи потрібна перевірка товару?

Багато хто з підприємців одразу хоче придбати оптову партію китайського товару. Але краще почати з пробної партії. Це мінімізує ризики. На жаль, серед постачальників часто зустрічаються шахраї або виробники, що не дбають про якість. Також можна скористуватися послугою інспекції та відправити на перевірку фабрики і товару інспектора. Він стане очима замовника та перевірить всі аспекти.

Доставка товару з Китаю в Україну

Сьогодні більшість підприємців обирають морську контейнерну доставку. Вона є універсальною, безпечною та максимально вигідною. У першу чергу, замовників приваблює вартість перевезення. Чекати вантаж потрібно 55-60 днів. Але це не стане проблемою, якщо правильно організувати замовлення продукції.

Ще сумніваєтесь, чи варто працювати з Китаєм? Зверніться до професіоналів. Компанія M3Cargo з 2010 року доставляє українським підприємцям вантажі з Китаю. Фахівці беруть на себе всі турботи, що пов’язані з доставкою, а також пошуком надійного постачальника, перевіркою товару та митним оформленням.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі