Press "Enter" to skip to content

Поломка бойлера: ознаки несправності та ремонт

Водонагрівач – вигідний та зручний у всіх відношеннях прилад: забезпечує гарячою водою у режимі 24/7. Однак є недолік – іноді ламається, причому незалежно від бренду, вартості та типу пристрою. Але експерти заспокоюють: якщо бак не потік, поломку водонагрівача можна усунути. І у 95% випадків проблема вирішується заміною запчастин для бойлера.

Чому ламається водонагрівач: 3 часті причини

Середній термін служби якісної водогрійки – 7–10 років, проте збої у роботі приладу відбуваються й раніше. Серед головних причин фахівці називають такі, як:

  1. Відсутність своєчасного сервісу: за рекомендаціями виробників потрібно раз на 2 роки чистити бойлер, а раз на 1-2 роки – міняти магнієвий анод. Якщо користувач ігнорує ці вимоги, виробник може відмовити у гарантійному обслуговуванні, а бойлер вийде з ладу раніше за визначений термін.
  2. Некоректне встановлення: самостійно встановлюючи водонагрівач або викликаючи непрофесійних майстрів, користуючись приладом без заземлення, користувач підвищує ризик ранньої поломки бойлера.
  3. Різкі перепади напруги в мережі: найчастіше призводять до того, що перегорає ТЕН на бойлер.

Рейтинг поломок бойлерів

У разі несправності порядок дій простий: визначити причину поломки та усунути її. Як правило, для цього необхідно відремонтувати або замінити деталь водонагрівача.

Найпоширеніші проблеми в роботі водогрійок:

  1. Вода не гріється: швидше за все, вийшов з ладу ТЕН – трубчастий елемент, що встановлюється усередині бака. Якщо ТЕН для бойлера періодично не чистити, трубка покривається накипом, через що пристрій витрачає більше енергії, а ККД при цьому знижується. Внаслідок постійної роботи на зношування нагрівач перегорає. Занурювальні тени не ремонтують, а змінюють на нові як витратні елементи. У випадку сухих нагрівачів можливі варіанти – наприклад, можна замінити не всю деталь, а тільки фланець.
  2. Бойлер не включається: причина може бути у зламаному термостаті. Несправний термостат не може коректно визначити температуру та не дає команду ТЕНу на включення – вода залишається холодною. Проблема спостерігається і при перегорілих елементах плати управління.
  3. Вода в баку дуже гаряча: максимальна температура нагрітої води в бойлері – 90°С. Нагрів контролює спеціальний прилад – термореле, яке відключає ТЕН, якщо температура досягла максимуму. Якщо вчасно не замінити зламане реле, існує небезпека вибуху бака.
  4. Водонагрівач потік: потрібно визначити, де текти, можливо не все так страшно. Якщо капає із пластикової кришки під дном бойлера, ймовірно, зносилася гумова прокладка.

Супермаркет запчастин: де знайти нову деталь для бойлера

Нову запчастину для водонагрівача у звичайному магазині не знайдеш, навіть у магазинах побутової техніки, де продаються бойлери, комплектуючих до них немає. Купити потрібні запчастини для водонагрівачів можна у спеціалізованих магазинах. Найзручніше купувати на сайтах, адже для цього нікуди йти не потрібно. Щоб правильно вибрати деталь, експерти рекомендують виконати такі дії:

  1. Ввести в рядку пошуку ціль, наприклад, “купити ТЕН для бойлера”.
  2. Вибрати відповідний сайт.
  3. Знайти відповідну запчастину за параметрами: фірмою та моделлю водонагрівача, типу та потужності ТЕНу, довжиною та діаметром трубки.

Експерти рекомендують купувати комплектуючі у перевірених магазинах, де продаються оригінальні деталі із сертифікатами якості та гарантією. Коли необхідна запчастина вже куплена, потрібно визначитися, хто встановлюватиме деталь у бойлер: впорайтеся самостійно або зверніться за допомогою до професійного майстра.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі