Працевлаштування у Польщі стало популярним для громадян пострадянського простору ще кілька десятиліть тому. Після входження країни до складу Євросоюзу покращилася економіка, стали будуватися промислові підприємства та відділення світових компаній.
На сьогоднішній день вже мало у кого виникає питання, як знайти роботу в Польщі самостійно, адже існує безліч Інтернет-ресурсів з вакансіями від перевірених наймачів.
Чому Польща – найкращий варіант для працевлаштування
Знайти роботу в Польщі українцю простіше, ніж у будь-якій іншій державі. Територіальна близькість та подібність менталітету народів також є перевагами. Поляки доброзичливо ставляться до іноземців, пропонують їм житло та гарні вакансії.
Польща – одна з небагатьох країн, де діє спрощена процедура оформлення робочої візи та працевлаштування українців. Місцевим роботодавцям не потрібні Ваші дипломи або підтвердження досвіду роботи. Найголовніше – бажання працювати та розвиватися.
Вакансії на працевлаштування у Польщі відкриті у кожному населеному пункті, у тому числі у столиці. Найчастіше кандидати намагаються вибрати місто, максимально схоже на те, в якому вони жили вдома. Якщо Вам цікава робота в Варшаві без посередників, відвідайте безкоштовний портал Ukraincy Do Pracy і виберіть підходящий варіант.
Що потрібно для працевлаштування у Польщі
Спочатку кандидат повинен вибрати вакансію та поспілкуватися з наймачем. Для цього не потрібно їхати за кордон, а достатньо зв’язатися по скайпу та обговорити найважливіші моменти. Не бійтеся ставити питання про заробітну плату, умови праці, проживання та харчування. Якщо Вас цікавить термінова робота в Польщі, можна звернутися за допомогою до представників кадрової агенції.
Як тільки необхідну вакансію буде знайдено, співробітник заповнює анкету та відправляє роботодавцю. Складайте резюме якісно, вказуйте стаж, навички та освіту. Полякам буде важливо, наскільки Ви відповідальна та цілеспрямована людина, чи готові розвиватися та навчатися новому.
Як тільки кандидатуру буде затверджено, співробітник має зайнятися оформленням документів на переїзд. Важливим етапом буде відкриття візи. Найчастіше наймачі допомагають з оформленням дозволів та документації.
Які вакансії доступні для українців
Високооплачувана робота в Польщі пропонується у всіх сферах діяльності та найбільш затребуваними місцями для працевлаштування є:
- заклади громадського харчування;
- будівельні компанії;
- готелі та ресторани;
- навчальні заклади;
- ІТ-компанії;
- сільськогосподарські підприємства.
Роботу у Варшаві для жінок можна знайти на фабриках, заводах, ресторанах та кафе. Якщо українка знає іноземну мову, вона зможе працювати офіціанткою, покоївкою, нянею, доглядальницею або адміністратором. Дівчата та жінки без знання мови та кваліфікації зможуть обійняти посади сортувальниць та пакувальниць на кондитерській або текстильній фабриці.
Чоловіки найчастіше вибирають фізично складну працю. Вони знаходять вакансії на будівництві, заводі, тепличному господарстві чи полі. Якщо у співробітника є посвідчення водія європейського формату, він зможе працювати в таксі або кур’єрській фірмі.
Непогану роботу для студентів у Варшаві, Вроцлаві та Познані пропонують заводи з виробництва автодеталей та побутової техніки. Потрібні як досвідчені фахівці, так і різнороби без досвіду.
Який дохід чекає на українців на роботі в Польщі
Заробітні плати низькокваліфікованого персоналу (різноробів, прибиральниць, покоївок, офіціантів) становлять 13-15 злотих на годину. Вузькопрофільні фахівці (інженери, слюсарі, сантехніки, педагоги) заробляють від 15 до 20 злотих на годину. Найбільші доходи у лікарів, стоматологів, юристів, програмістів та водіїв міжнародного прямування.
Має значення й місто працевлаштування. Наприклад, робота в Варшаві є більш прибутковою і середній заробіток населення складає 900 – 1200 євро на місяць. В маленьких населених пунктах погодинний тариф нижчий.
Щоб збільшити заробітну плату, багато українців виходять на додаткові зміни або беруть додаткові нічні години. Але щоб не працювати по 12 – 14 годин на добу, достатньо вивчити польську на рівні В2 – С1. Це відкриє перед співробітниками можливість знайти вищий заробіток в іншій сфері або піднятися кар’єрними сходами на постійному місці роботи.