Press "Enter" to skip to content

Розвиваємо дитину з кольоровими олівцями: корисні вправи

Кольорові олівці створені не лише дою малюнків! Вже кілька поколінь педагоги використовують їх у розвиваючих іграх з дітьми. Чому б батькам теж не спробувати користуватися олівцями як дидактичним матеріалом? Для найпростіших, але таких корисних ігор знадобиться 1-2 пачки будь-яких кольорових олівців.

Розминка та поїхали!

Вам знадобляться лише олівці кольорові та увага дитини. Дійте так:

  1. Попросіть малюка взяти пару олівців і затиснути їх між долонями. Потім нехай прокотить їх туди і назад – від кінчиків пальців до зап’ястя і навпаки. Спершу на маленькій швидкості, потім швидко. Чудовий масаж виконаний! Також можна покатати олівці по столу – рухи нагадують розкочування шматочка пластиліну в «ковбаску».
  2. Нехай дитина спробує запустити олівець на столі як дзиґу – для цього потрібно розкрутити олівець за годинниковою стрілкою, а потім проти неї.
  3. Запропонуйте малюкові затиснути в кулаку олівець таким чином, щоб біля великого пальця виглядало кілька сантиметрів олівця з боку незагостреного кінця. Тепер нехай дитина натисне на олівець як на кнопку і проштовхне його вниз. Потім можна переходити до завдань.

Корисні вправи для розвитку пам’яті, уваги, просторової уяви, дрібної моторики і не лише – далі.

Візерунки з олівців

Придумайте або знайдіть в інтернеті візерунки з олівців та попросіть дитину їх повторити. Для тренування пам’яті можна скласти візерунок із певних кольорів і потім прибрати, а дитину попросити викласти такий самий візерунок у такій же колірній послідовності.

Фігури та форми

Олівці – чудовий «будівельний матеріал»! З них можна складати прості та складні геометричні фігури, а також контури будинків, кораблів, літаків та інших об’єктів. Для таких «малюнків» найкраще брати заточені олівці, причому різної довжини.

Головоломки

Їх легко вигадати без сторонньої допомоги. Наприклад, запропонувати дитині докласти кілька олівців таким чином, щоб вийшла цифра 4, а потім стілець і т.д.

Башта

Об’ємна фігура з олівців? Легко! Запропонуйте дитині перетворити олівці на конструктор і викладати їх один на інший, щоб отримати нехитру башту. Можна робити це удвох на швидкість, а потім пограти у «Дженгу».

Важливо! Для такої гри краще брати олівці з гранями – круглі, швидше за все, розкочуватимуться в різні боки.

Також для ігор можна використовувати стружку від заточування олівців, тому використовуйте фантазію на максимум!

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі