Press "Enter" to skip to content

Що таке протеїновий порошок і чи потрібен він вам під час занять спортом?

Випуск порошку із протеїну відбувається у вигляді сухої суміші. За її допомогою спортсмени готують білкові коктейлі. Суміш допомагає в наборі м’язів, запобігає катаболічним процесам і заповнює вміст білка в людському організмі.

Міфи

Протеїн міцно влаштувався у програмах дієтичного та спортивного харчування. Однак ще залишилися невирішеними питання, чи може білковий порошок замінити основний прийом їжі.

Протеїнова суха суміш – це ворог жіночої фігури

Речовина характеризується високим відсотком вмісту білка. Отримати чистий протеїн з такого продукту не вдасться, оскільки до складу входять домішки.

Доведено, що вживання цього виду спортивного харчування призводить до набору м’язової маси. Щоб отримати видимий результат, рекомендується приймати добавку під час активних тренувань.

Висока вартість

Люди жахаються, коли бачать цінники на упаковках таких харчових добавок. Проте в результаті порівняння відсоткового вмісту чистого білка на одну порцію, таке придбання виявиться вигіднішим, ніж купівля курячої грудки.

Без протеїну неможливо накачати м’язи

Найчастіше так кажуть ті, хто щоразу п’є протеїнові коктейлі перед силовими тренуваннями. Однак у нарощуванні м’язів допоможе збалансоване харчування.

Особливе значення має нежирний сир і біле м’ясо. Тому прийом протеїну лише дозволяє переконатися у цьому, що у організм надходить достатню кількість білка, який буде необхідний зростання м’язової маси.

Якщо я бігаю, мені не потрібний протеїновий порошок

У звичайному житті організм людини не потребує споживання протеїнового коктейлю з високою концентрацією білків. Адже потрібну кількість речовини можна отримати при збалансованому раціоні.

Існує думка, що протеїн потрібен як підживлення після силових вправ. Насправді підвищеної дози протеїнового порошку потребують саме атлети. Вони підвищується ризик розпаду м’язів проти силовими спортменами.

За один раз організм може засвоїти лише 30 г протеїнового порошку

Розраховуючи оптимальну дозу споживання протеїну, прихильники здорового способу життя користуються формулою не більше 30 г за 1 раз. Вважають, що людський організм не здатний переробити стільки білка за один прийом.

Представники фітнес-культури відмовляються від надлишків білкового порошку, вважаючи, що вони втечуть організмом. Це переконання немає достатньої аргументації.

Адже організм є досить складною системою. У ньому синтез білка може затягтися до доби. Тренери рекомендують поділити вживання протеїну на весь день. Це дозволить підвищити ефективність з позиції метаболізму та знизити ризик появи нудоти, що нерідко відбувається після прийому великої концентрації білка.

Сироватковий протеїн краще за рослинний

Для веганів, що займаються спортом, протеїн на основі рослинних компонентів – порятунок. Міф: сироватковий порошок має кращу ефективність, ніж соєвий або яєчний.

Насправді вчені з’ясували, що походження споживаного протеїну не впливає на швидкість зростання м’язової маси та якість харчування. На сьогоднішній день у спеціалізованих магазинах продаються різноманітні види протеїнових порошків.

Чи є ризики, пов’язані зі споживанням протеїнового порошку?

Надлишок білкового порошку – не менш шкідливий, ніж нестача. У разі перевищення допустимої дози варто знати, що при тривалому вживанні це призведе до проблем з нирками.

Крім того, висока калорійність сприяє набору надмірної ваги. Тому при збільшенні порцій протеїну рекомендується пропорційно збільшити кількість води, що випивається.

Висновки

Якщо до раціону входить рослинна їжа, то споживання протеїнового порошку організму не завадить. При хворобі нирок або наявності достатньої кількості білка у вживаних продуктах, приймати такі коктейлі буде недоцільно і шкідливо.

Існує багато міфів про цей вид спортпіту, які легко розвінчуються аргументами, включаючи знання у фізіології та хімії.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі