Press "Enter" to skip to content

Що таке сюрікен?

Катана, чорний одяг, маска, сюрікени це – характерні ознаки найманців Японії: ніндзя. Навіть за межами Японського архіпелагу сюрікени багато кому відомі та доволі поширені. Звісно, це певною мірою кінематографічний стереотип, але навіть школяр вам скаже, що сюрікени для ніндзя – це те ж саме, що мечі для самураїв.

Виникає питання: для чого використовуються сюрікени? Які є їх варіанти та версії? Як їх використовувати?

Історія сюрікена

Походження сюрікена залишається загадковим і досі. Але можна сказати, що вони були частиною арсеналу ніндзя, як і метальні ножі – кунай.

Сюрікени, широко відомі як «зірки ніндзя», використовуються в практиці сюрікендзюцу (популярного в Японії бойового мистецтва). І хоча їх гострі леза вказують на те, що сюрікени це – смертоносна холодна зброя, насправді це не так.

На відміну від катани та вакідзасі, сюрікен не є смертельною зброєю. У минулому його використовували, щоб відвернути увагу супротивника чи створити ефект раптовості при нападі з засідки. Сюрикен легкий, запущений вмілою рукою він летить швидко і точно, від нього важко ухилитися. Але вражаюча сила його невелика. При вдалому попаданні у ворога, сюрикен міг збити того з пантелику, чи навіть тимчасово відключити кінцівку, але не більше.

Які бувають види сюрікенів

Ті, хто не ніколи не цікавився історією та матеріальною культурою Японії, помилково вважають, що існує лише один тип сюрікенів – зірка. Однак насправді існує багато їх варіацій:

Бо сюрікен

Цей сюрікен насправді ніяка не зірка. Він більше схожий на великий гвіздок чи заточений металичний стрижень. Загострений кінець бо сюрікена роблять більш важким, що збільшує шанси влучити в ціль саме цією стороною. У середньому ці сюрікени мають розміри від 15 до 20 см і ширину від 3 до 10 мм. Вони також поділяються на три основні категорії: харі-гата, кугі-гата і танто-гата. Якщо харі-гара виділяється своєю циліндричною формою, то курі-гата має трикутну конфігурацію. Що стосується танто-гата, то вони схожі на тонкі заточені ножі.

Шейкен

З іншого боку, шейкен – це саме ті сюрікени, що мають форму зірки. Кількість променів зірки може варіюватися від однієї моделі до іншої. Те ж саме стосується діаметра і товщини шейкенів. В середньому шейкен має діаметр 12 см при товщині 4 мм та від чотирьох до дев’яти променів.

Сенбон

Сенбони, ще називають голками ніндзя. Вони дещо схожі на бо сюрікени, але на відміну від останніх, сенбон загострений з двох кінців. Це – найскладніші для виготовлення моделі, оскільки найтовстіша частина сюрікена обов’язково повинна бути в центрі стрижня. Це означає, що у давні віки кожний сенбон був результатом складної та ретельної ковальської роботи.

Що таке картки ніндзя?

Картки ніндзя – сучасний варіант сюрікенів. У давнину таких не було. На відміну від традиційних зірочок, вони більш схожі на кредитну картку чи гральну карту, зроблену зі сталі. В наш час такі картки-сюрікени все частіше використовуються в практиці сюрикенджитсу.

Чи вважається сюрікен холодною зброєю?

Ні, за законом України сюрікен не є холодною зброею. Ви можете вибрати модель, що вам до смаку та замовити її  у інтернет-магазині без жодних перешкод.

У нас буде лише одне прохання: сприймайте сюрикенджитсу саме як вид дозвілля та спорту. Не намагайтесь влучити тварин чи птахів. Та й про правила безпеки не забувайте (як у всякому виду спорту), не метайте сюрикени у напрямку у якому можуть бути люди.

Як використовувати сюрікен?

Що стосується використання сюрікенів, то все буде залежати від типу моделі. Бо сюрікен і шейкен, наприклад, кладуться в руку в напрямку їх довжини. Вони не повинні обертатися під час кидка. Але, краще один раз побачити, чим сто раз почути (чи прочитати). Якщо ви хочете навчитися прийомам поводження з сюрикенами то пропонуємо вас пошукати на Youtube. Там ви обов’язково знайдете відео уроки з метання, які будуть ідеальним варіантом для початку навчання.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі