Press "Enter" to skip to content

Штрафи за порушення ПДР списуватимуться з карток без згоди власників

Тепер кожен може потрапити в ситуацію, коли за наявності неоплаченого штрафу з клієнта будь-якої фінансової установи можуть автоматично списати потрібну суму без його відома. Раніше у потрібному розмірі кошти лише блокувалися, без списань.

Що може трапитись?

Наведемо приклад, так у серпні 2022 року в одного власника рахунку в Приват Банку було списано з картки 1048 грн із призначенням платежу «Купівля, грошові перекази».

Службою банку це пояснили тим, що переведення було здійснено у зв’язку із запитом ДВС (Державної виконавчої служби), швидше за все це сталося у зв’язку зі штрафом за порушення ПДР.

Приват Банк дав відповідь, що це повноваження не є новим і поширюється на всі банківські установи, що знаходяться на території України. Це може статися лише за наявності відповідної постанови внаслідок виконавчого провадження.

Правова основа

Юрист із великої юридичної фірми, прокоментував це так: «виходячи з 13 і 18 пунктів закону, що регламентує виконавче провадження, дозволяється як раніше, так і зараз виконавцю будь-якої форми діяльності, приватної чи державної, не тільки здійснювати арешт, а й списувати певну суму з коштів, що перебувають на балансі особистого карткового рахунку. Для цього лише достатньо направити до банку законно підтверджену вимогу платежу».

Порядок здійснення операції

У ДВС є свій покроковий алгоритм дій:

  • спочатку перевіряє наявність необхідної суми на відкритому рахунку шляхом надсилання запитів до фінансових структур;
  • потім надсилає платіжну вимогу з одночасним арештом на ці кошти;
  • далі відбувається їх списання.

Крім того, у зв’язку з вимогливим характером повідомлення, банк може списати штрафну суму навіть без попереднього арешту, якщо на рахунку є позитивний баланс, який не є частиною позики, кредиту або овердрафту, тільки особисті кошти.

Що сталося?

Зараз, у воєнний час виконавчі служби стали найжорсткіше ставитися до боржників, порівняно з мирним часом. Раніше вони обмежувалися більш лояльними заходами і доходило максимум до блокування потрібної суми на рахунку без застосування дозволеного законом механізму.

«Зараз є брак надходжень до Бюджету, звідти чіткі рамки дотримання розпоряджень. Якщо є на порушення ПДР, за якими були виписані штрафи, і вони не оплачені, потрібно бути готовим, що виконавча служба може вимагати вилучення певної суми, зазначеної у справі відкритого провадження, з картки. Це буде цілком законно», – підсумував юрист.

Також ви маєте право оскаржити дії цієї структури через суд.

Що робити українцям?

У зв’язку із сказаним, учасникам руху залишається лише ретельніше ставитися до ПДР, виконувати їх, стежити за отриманням штрафів та вчасно їх погашати. Це дасть можливість уникнути неприємних сюрпризів та отримати знижку під час оплати.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі