Press "Enter" to skip to content

Швидка ходьба здатна уповільнити процес біологічного старіння

Вчені повідомили про можливий зв’язок між швидкою ходьбою та біологічним віком, що вимірюється довжиною теломер лейкоцитів (LTL) – одним з біомаркерів, які, на думку вчених, ми можемо використовувати для оцінки швидкості, з якою людське тіло старіє.

Цей «біологічний вік» насправді означає, наскільки зношуються клітини організму. Все життя ходити зі швидкістю вище за швидкість іноходи може означати, що ви на 16 років молодші — клітинно кажучи — до середнього віку, використовуючи метрику.

Ходьба не вимагає ні навчання, ні спеціального обладнання, і дослідники припускають, що її можна частіше використовувати у лікуванні як спосіб покращення здоров’я, коли це є доречним.

“Хоча раніше ми показали, що темп ходьби є дуже сильним предиктором стану здоров’я, ми не змогли підтвердити, що ухвалення швидкого темпу ходьби справді покращує здоров’я”, – говорить Том Йейтс, кінезіолог з Університету Лестера в США.

«У цьому дослідженні ми використовували інформацію, що міститься в генетичному профілі людей, щоб показати, що швидший темп ходьби дійсно може призвести до молодшого біологічного віку, що вимірюється тіломерами».

Дослідники підключилися до бази даних Biobank і отримали записи про 405 981 людину середнього віку. Проведений ними генетичний аналіз показав наявність причинно-наслідкового зв’язку між швидкою ходьбою та LTL незалежно від будь-якої іншої фізичної активності.

Інтенсивність рухів під час прогулянок вимірювалася за допомогою самозвітів, а також за допомогою пристроїв для відстеження фізичної форми, які носили люди, які брали участь у дослідженні. Ця інтенсивність важлива: некваплива прогулянка, мабуть, не дає такого ж ефекту (хоча будь-який рух корисний для вас).

Сама швидкість ходьби також залежить від цілого ряду факторів, від обсягу легких та рухового контролю до рівня психічного здоров’я та мотивації. Це те, що лікарі могли б дивитися як на показник загального стану здоров’я.

“Це говорить про те, що такі заходи, як зазвичай нижча швидкість ходьби, є простим способом виявлення людей з підвищеним ризиком хронічних захворювань або нездорового старіння, і що інтенсивність активності може відігравати важливу роль в оптимізації втручань”, – говорить учений-медик Педді Демпсі з Університету Лестера і провідний автор дослідження.

«Наприклад, на додаток до збільшення загальної ходьби ті, хто в змозі можуть прагнути збільшити кількість кроків, пройдених за певний час, наприклад, швидше йти до автобусної зупинки. Однак це потребує подальшого вивчення».

Теломери покривають хромосоми в людському тілі, що містять повторювані послідовності ДНК, що не кодують, які захищають хромосоми від пошкоджень – це трохи схоже на те, як ковпачки на кінцях шнурків не дають шнуркам розплутатися.

Ці біомаркери природним чином зменшуються в міру дорослішання, але дослідження показали, що вони також можуть скорочуватися швидше через брак сну, через напружену роботу, а також через стреси і напруження під час пологів.

Швидка ходьба раніше була пов’язана зі збільшенням тривалості життя до 20 років, і ця вища очікувана тривалість життя може бути результатом лише 10 хвилин ходьби на день. Тепер ми також маємо причинно-наслідковий зв’язок між цією конкретною фізичною активністю і довжиною теломер.

“Попередні дослідження зв’язку між темпом ходьби, фізичною активністю та довжиною теломер були обмежені суперечливими результатами та відсутністю якісних даних”, – говорить Демпсі.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі