Press "Enter" to skip to content

Скільки часу потрібно, щоб пережити прощання

Розрив із коханою людиною — одна з ситуацій, що завдають нам болю. Вона аналогічна переживанню втрати. Ми відчуваємо, що звичний світ руйнується, навіть якщо ініціатором розлучення були ми самі. І бажання встановити деякі тимчасові рамки страждань, точно дізнатися про час їх закінчення не вирішується формулою «нежить минає, якщо не лікувати — через 21 день, якщо лікувати — через три тижні». І все-таки психологи дають деякі поради щодо того, як вийти з цього періоду з меншими втратами.

Скільки часу потрібно для повернення до себе

Розставання вибиває нас із колії – все здається не таким, як було, ми у прямому розумінні слова «втрачаємо ґрунт під ногами». При цьому кожен мешкає цей час по-своєму. Від чого це залежить?

Психологи відзначають три важливі фактори, що впливають на термін адаптації:

  1. Типу нервової організації особистості.
  2. Обставини, і натомість яких відбувалося розставання.
  3. Готовність самої людини розпочати новий етап життя.

Люди, які перебувають у сильній психологічній залежності від партнера, набагато довше і гостріше переживають розрив.

Тяжче проходить прийняття раптовості, коли не думалося про припинення відносин, а ілюзія щастя була ще велика. З іншого боку, існують ситуації, коли взаємини вичерпали себе і кожен це розуміє. Таке розлучення відбувається менш болісно.

Люди, схильні до аналізу, прагнуть шукати у всіх подіях можливість розпочати новий етап життя — їм прощання з ілюзіями одночасно привід йти вперед. Позитивне настроювання також скорочує період депресії.

Можна сказати, що відновлення емоційної рівноваги займає від трьох місяців до року, залежно від перерахованих умов.

При цьому існують певні практики, що допомагають взяти себе в руки та свідомо підійти до переходу на новий етап.

Що потрібно робити, щоб пережити розлучення легше і швидше

Пролонговане переживання таїть у собі небезпеку для психічного та фізичного здоров’я. Потрібно переламати цю тенденцію.

Ось деякі поради психологів:

  1. Відпустіть свої емоції: сльози, закиди, навіть крики дозволять звільнитися від енергії негативу. Сльози рано чи пізно закінчаться і прийде втомлений сон. У ньому – відпочинок від смутку.
  2. Не посипайте голову попелом: по-перше, вашої провини немає у події; по-друге, звичка у всьому звинувачувати себе не полегшить розлучення.
  3. Не мрійте про повернення на круги свої. Вчиняти так — значить пестувати ілюзію. Набагато розумніше дозволити подіям йти так, як вони йдуть. Прийміть це і зробіть крок уперед.
  4. Хороша формула – “йдучи, йди”. Не намагайтеся підтримувати жодних зв’язків із колишнім партнером – у цьому немає перспективи. Вкрай рідко збереження дружніх стосунків повертає кохання. Зате муки продовжує.
  5. Приберіть із поля зору всі предмети, що нагадують про колишній зв’язок: фотографії, подарунки, милі дрібниці. Закрийте свою сторінку в соцмережах та відкрийте нову. Це також важливий вчинок.
  6. Кажуть, потрібно час від часу міняти інтер’єр — зараз такий випадок! Минулого більше немає – змініть меблі, шпалери, декор. Доповніть це змінами в іміджі: зробіть нову зачіску, поновіть стиль, купіть нові прикраси. Навіть сам процес змусить вас забути про біль розлучення.

Увага до свого емоційного стану, заняття спортом, занурення у хобі — все це допомагає скоротити процес реабілітації та відкрити себе для нових стосунків.

Надзвичайно важливим є спілкування з друзями та близькими. Не замикайтеся у собі! Кінець одного епізоду вашого життя – це не фінал! Пані успіх благоволить тим, хто не опускає руки.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі