Press "Enter" to skip to content

Склад та рекомендації щодо вибору прального порошку

Пральний порошок на 100% складається з хімічних речовин, тому він вже не є екологічним. Але сучасна людина настільки адаптувався до переважного впливу хімікатів у побуті, що ми лише спантеличені питанням, який з них найменш небезпечний для здоров’я.

Як вибирати порошок

Порошки для пральних машин обов’язково проходять процедуру сертифікації,  про що свідчить спеціальний значок на упаковці. Купуючи порошок в економ-магазинах потрібно бути обережними, щоб не потрапити на підробку. Пральний порошок для машин-автоматів часто випускається в поліетиленових упаковках різного об’єму, таким чином легко розфасувати контрафактну продукцію. А ось картонні коробки вимагають спеціального обладнання, тому підробити їх буде набагато дорожче.

Безпечний порошок – не обов’язково якісний. Ці критерії, на жаль, не завжди пов’язані між собою. Вибір порошку для пральної машини здійснюється методом спроб і помилок, використовуючи по черзі кілька однаково безпечних засобів. У підсвідомості завжди грає роль реклама. Але як показує практика: маловідомий порошок часто відмиває білизну краще, ніж розрекламований. Покупці вибирають засіб не тільки за основними критеріями – безпеки та якості, але й за суб’єктивними: економічності, ароматом, що сподобався, і т.д.

Склад

Усі пральні порошки схожі за складом. Вони містять:

  • поверхнево-активні речовини, що є основою миючого засобу;
  • відбілювачі, які часто шкідливі, але вони допомагають виводити плями, тому краще вибирати киснев, щоб мінімізувати негативний вплив;
  • ензими допомагають впоратися з органічними забрудненнями навіть у холодній воді;
  • полімери – речовини, що перешкоджають осіданню частинок бруду на випраній білизні;
  • ароматизатори додають свіжості білизні;
  • піногасники запобігають утворенню рясної піни, щоб не пошкодити механізм пральної машини;
  • пом’якшувачі входять до складу порошків для делікатного прання та запобігають деформації виробів з делікатних тканин.

Дитячий одяг перуть спеціальними порошками, у складі яких немає відбілювача, ензимів та інших небезпечних для ніжної шкіри дитини хімічних сполук. Існують миючі засоби для певних видів тканин, кольорової та білої білизни тощо.

Рекомендації щодо вибору

Миючі засоби вибирають згідно з видами пральних машин, типами тканин та особливостями забруднень на них. Відомості про призначення порошку містяться на упаковці.

Для автоматичних пральних машин використовують порошки з низьким піноутворенням. На упаковці миючого засобу стоїть слово “автомат”, зображені круглі дверцята або малюнок пральної машини з фронтальним завантаженням. Іноді поруч із назвою позначається приставка “matic”. У жодному разі не можна користуватися порошками для ручного прання – вони шкодять машинці-автомат.

Інструкція із застосування миючого засобу докладно розповідає, яка кількість порошку розрахована на одне прання. Якщо насипати в дозатор занадто багато засобу, утворюється рясна піна, що є небезпечним для автоматичних пральних машин. При пранні 2-3 речей використовують менше порошку.

Застосування рідкого засобу для прання обмежене низькими температурами.

Якщо запущено програму прання в холодній воді, порошку використовують менше, ніж зазвичай: при низькій температурі він погано розчиняється, отже, деяка кількість засобу пропаде дарма.

Густий кондиціонер для білизни експерти радять розводити водою, щоб він без залишку витрачався при пранні, не осідаючи на стінках дозатора. Деякі порошки кладуть безпосередньо в барабан пральної машини, а не в спеціальну ємність. Дотримуючись цих рекомендацій, споживачі зможуть вдало вибирати та економно витрачати миючі засоби, а також продовжити термін служби своєї побутової техніки.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі