Press "Enter" to skip to content

Смартфон для дитини: за і проти

У наш час гаджети перестали бути розкішшю, а перетворилися в предмет першої необхідності. Дворічки вже хвацько користуються планшетами, приводячи в подив батьків. Втім, не варто дивуватися подібному в століття науково-технічного прогресу, коли смартфон замінює бібліотеку, кінотеатр і клуб за інтересами. І все одно безліч копій ламається в дискусіях на тему, у скільки років купувати дитині телефон і чи не небезпечно раннє залучення підростаючого покоління до електроніки. А що говорять з цього приводу лікарі і психологи?

Гаджети і почуття провини

«Як тільки дитина навчилася повзати і ходити, він відразу ж починає активно пізнавати світ, і батьки втрачають спокій, переживаючи, що чадо покалічиться, — розповідає дитячий психолог Марія Андрющенко. – Багатьом матерям колись часом навіть відпочити, оскільки потрібно постійно стежити за малюком, тому вони ставлять дитині мультфільми на смартфоні або планшеті, а потім переживають, вважаючи себе поганими батьками. Та ще бабусі, дідусі, співрозмовники з форумів або з соцмереж постійно викликають почуття провини твердженнями, що від гаджетів діти перестають розвиватися, страждають в майбутньому соціофобією, втрачають зір і набувають купу страшних хвороб. Як тут не впасти в депресію? Насправді все не так страшно. Досі точаться суперечки, зі скількох років можна дати телефон дитині. Але навіть в три роки дитина не перетвориться в аутиста, не осліпне і не оглухне, якщо півгодини в день буде дивитися мультики. І вже тим більше не захворіє на рак. Спостерігаючи за рухомими на екрані персонажами, він трохи заспокоїться, його гіперактивність знизиться, а мама встигне полежати або зробити важливі справи. Не картайте себе через дрібниці, ви не робите ніяких злочинів проти дитини. Звичайно, не варто залишати його на цілий день за цим заняттям, час перегляду мультиків та ігор потрібно строго дозувати!»

Смартфон – не іграшка

«Я впевнений в тому, що смартфон для дитини — не іграшка і чим пізніше він отримає в руки гаджети, тим щасливішим буде його дитинство, — вважає лікар-педіатр Костянтин Борисенко. – Якщо ви хочете, щоб малюк трохи посидів і відпочив, краще займіть його іграми, читанням, дайте папір, олівці, ножиці або пластилін. У наш час існує стільки іграшок і занять, що гріх скаржитися. Включити мультик простіше простого, для цього не потрібно докладати зусиль і щось винаходити. Як же жили наші бабусі і дідусі, у яких навіть телевізора не було? Вони не думали про те, чи варто купувати дитині смартфон, і, між іншим, прекрасно справлялися з вихованням дітей. За статистикою, діти, народжені в СРСР, менше хворіли. Подивіться, що відбувається зараз! Постійні ГРЗ, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, слабкий імунітет, безсоння і навіть рання депресія — все це стало нормою. Я не кажу, що гаджети винні абсолютно у всіх дитячих хворобах, але погодьтеся-постійна взаємодія з електронними пристроями приносить багато шкоди!»

Чи псується здоров’я від смартфонів

А тепер послухаємо, що кажуть вчені. У їхніх словах і попередженнях є частка істини. Втім, кожному з батьків відомо, що маленьким дітям не варто розважатися з гаджетами у вечірній час, оскільки це збудливо впливає на нервову систему і потім їм важко заснути. А якщо це зробити вдається, то сон буває неспокійним і переривчастим.

Крім того, тривале сидіння з планшетом або телефоном дає велике навантаження на хребет з усіма наслідками у вигляді сколіозу та інших недуг.

Поєднання їжі з гаджетами призводить в кінцевому рахунку до переїдання. Спочатку ми радіємо, посадивши дитину перед екраном планшета і впихаючи в нього кашу і суп. Начебто здорово, що він слухняно відкриває рот і все з’їдає під улюблений мультфільм. Але насправді малюк навіть і не помічає, що він їсть! У підлітковому віці це може стати проблемою, адже їжа під відео або читання перетворюється в звичку і дитина не відчуває ні смаку їжі, ні задоволення, ні насичення.

Існує ще одна небезпека. Якщо сидіти перед гаджетами по п’ять і більше годин на день, це обов’язково відіб’ється на зорі, хоча сучасні екрани мають високу роздільну здатність і досить безпечні для очей при помірному використанні смартфонів.

А чи є користь?

Існує безліч ЗА і проти, Чи потрібен дитині смартфон. Насправді користі від нього набагато більше, ніж шкоди. Посудіть самі. Батьки спокійні, коли чадо весь час на зв’язку, тому на питання, чи купувати дитині телефон, відповідь тільки одна — так. Ви завжди будете знати, де знаходиться дитина і коли він повернеться додому. Зазвичай це питання набуває актуальності в момент, коли дошкільник стає першокласником.

Саме з початку навчання дитини в школі виявляється ще одна важлива властивість електронних пристроїв. Всі знають, що Інтернет-це величезна бібліотека, де зібрана вся корисна інформація. Чому океан солоний, а трава зелена, як влаштований мозок, що їдять моржі, як утворилася земля — на всі питання можна отримати докладні відповіді як у вигляді тексту, так і через навчальні мультфільми.

У віртуальному просторі можна знайти безліч розвиваючих мобільних додатків, які тренують розумові здібності, пам’ять, увагу, кмітливість, винахідливість і концентрацію уваги, що дозволяє поліпшити успішність в школі.

У мобільнику або смартфоні є численні напоминалки, які допоможуть стати більш зібраними і пунктуальними.

Смартфони дають доступ до соцмереж, а це можливість знайти нових друзів і стати більш товариським. І хоча багато дорослих бурчать, що, мовляв, в наш час діти більше спілкувалися в реалі, насправді і зараз діти залишилися дітьми. Спочатку вони знайомляться в FB, а потім йдуть з новими приятелями в парк або в кіно. Не варто переживати, що гаджети стануть заміною справжнього життя, адже діти дуже активні і допитливі, хоча ситуації бувають різні.

Заходи безпеки та обережності

Близько 90 % дітей у всьому світі користуються електронними пристроями, тому з науково-технічним прогресом боротися неможливо. Ви все одно програєте. Головне-виробити правильну тактику при використанні телефонів і планшетів в нашому житті.

Які телефони зазвичай купують дітям? Тут все залежить від фінансових можливостей батьків. Але однозначно не варто купувати занадто дорогі гаджети молодшим і середнім школярам, щоб техніку не вкрали, а якщо дитина втратить недорогий смартфон, його буде не так шкода, як останню модель айфона. Встановіть певні межі взаємодії дитини з електронними пристроями — наприклад, годину, дві, три в день. Все залежить від його віку. Смартфон за їжею теж краще виключити-набагато приємніше поспілкуватися з сім’єю і обговорити, як пройшов день.

Нехай діти при можливості під час телефонних розмов і прослуховування музики користуються Bluetooth, щоб перебувати подалі від гаджетів. На ніч телефон краще відключати, щоб він не випромінював електромагнітні хвилі в спальні. А ще, вибираючи модель смартфона, віддавайте перевагу телефонам з великим екраном, щоб не напружувати очі.

Експерти стверджують, що в майбутньому велика частина професій буде пов’язана з інтернетом, тому навички роботи з гаджетами можуть дуже стати в нагоді. Телефони для дітей-щось більше, ніж звичайні засоби зв’язку. Це вихід у великий світ і справжнє життя. Нехай ваші діти йдуть в ногу з часом, не жертвуючи, зрозуміло, своїм здоров’ям!

Цікавий факт

Білл Гейтс, один з творців Microsoft, обмежував своїх дітей у використанні комп’ютерних гаджетів, як і засновник компанії Apple Стів Джобс. Важко уявити, але в його родині майже не користувалися iPad, зате вечеряли всі разом за великим столом, обговорюючи щось цікаве.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі