Press "Enter" to skip to content

Симптоми лімфоми Ходжкіна

Лімфома Ходжкіна – це тип раку, що вражає лімфатичну систему, яка є частиною імунної системи. Він характеризується наявністю клітин Березовського-Штернберга – великих аномальних клітин, які походять від білих кров’яних тілець, званих B-лімфоцитами. Лімфома Ходжкіна зазвичай починається в лімфатичному вузлі на шиї, грудях або в пахвовій западині та може поширюватися на інші лімфатичні вузли й органи, такі як селезінка, печінка та кістковий мозок.

Згідно з останніми доступними даними Національного канцер-реєстру, в Україні було зареєстровано 831 новий випадок лімфоми Ходжкіна, що становить 2,6% від усіх нових випадків раку. Захворювання частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок, співвідношення становить 1,5:1. Середній вік при постановці діагнозу становив 36 років. П’ятирічна виживаність при лімфомі Ходжкіна в Україні – близько 80%.

Симптоми лімфоми Ходжкіна: що можна помітити

Найпоширенішим симптомом лімфоми Ходжкіна є безболісний набряк лімфатичного вузла, який може виникати в різних ділянках тіла, таких як шия, пахви або пах. Лімфовузли також часто збільшуються під час інфекції, але на відміну від раку, за цих обставин вони повертаються до нормального розміру протягом короткого періоду часу. При пухлині лімфатичні вузли в більшості випадків ростуть повільно і можуть існувати протягом декількох місяців або років, перш ніж їх помітять.

Розпухлі лімфатичні вузли зазвичай не викликають болю, але деякі люди можуть відчувати дискомфорт або біль в ураженій ділянці. Крім того, відзначалися випадки виникнення болісних відчуттів під час вживання алкоголю. Важливо знати про ці симптоми і звернутися до лікаря, якщо ви помітили постійне або незвичне збільшення, біль або дискомфорт у лімфатичних вузлах. Раннє виявлення і лікування лімфоми може поліпшити результати і підвищити шанси на повне одужання.

Симптоми лімфоми Ходжкіна: що можна помітити

Інші загальні симптоми

Фахівці Лікарні ізраїльської онкології LISOD також відзначають, що у пацієнтів можуть спостерігатися й інші прояви лімфоми Ходжкіна. Наприклад:

 • сильна пітливість, особливо вночі;
 • висока температура, яка приходить і минає без очевидної причини, часто в нічний час;
 • втрата ваги за короткий проміжок часу, незважаючи на правильне харчування;
 • свербіж, який може посилюватися після вживання алкоголю;
 • кашель або задишка;
 • біль у животі або блювота після вживання алкоголю.

Загальні симптоми лімфоми Ходжкіна

Інша симптоматика залежатиме від того, де саме у вашому організмі знаходиться пухлина. Збільшені лімфатичні вузли можуть:

 • тиснути на нерви і спричиняти біль;
 • викликати набряк рук або ніг, блокуючи потік лімфатичної рідини навколо тіла;
 • викликати пожовтіння шкіри та очей (жовтяницю), блокуючи відтік жовчі з печінки.

У тих випадках, коли ракові клітини поширилися на кістковий мозок, у пацієнта можуть спостерігатися низка специфічних симптомів:

 • задишка і втома через анемію та низьку кількість еритроцитів;
 • підвищений ризик інфекцій через низьку кількість лейкоцитів;
 • проблеми з кровотечею, такі як носові кровотечі, дуже рясні менструації або висип у вигляді крихітних кров’яних плям під шкірою через низьку кількість тромбоцитів.

Жоден із цих симптомів не є загальним, однак, вони можуть зустрічатися при цьому виді пухлини. Визначити, що відбувається з вашим організмом, і підтвердити онкологічний діагноз можуть тільки лікарі після низки досліджень. Якщо ви помітили один або кілька з перерахованих симптомів, вам необхідно звернутися по допомогу.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі