Press "Enter" to skip to content

Тепловий насос: принцип роботи та яку модель обрати

Сучасна альтернатива котельному опаленню та охолодженню приміщення кондиціонером – тепловий насос. Він потребує набагато менше витрат, ніж звичне обладнання. При цьому біль ефективно охолоджує чи нагріває. Лінійка моделей у кожного виробника величезна. Тому можна підібрати варіант під конкретні потреби. Не має значення який обрати тепловий насос принцип роботи однаковий у всіх моделях. Відмінність більше у вигляді, розмірах, потужності та інших індивідуальних показниках.

Тепловий насос – це система, яка допомагає збирати тепло з будь-чого. Джерелом тепла може бути повітря, ґрунтові води та навіть земля. Саме це робить використання системи теплового насосу вигідним. Адже витяг енергії з природи нічого не коштує. В грошах можна тільки рахувати те, скільки береться для роботи циркуляційних насосів, які переганяють холодоагент, та для роботи компресора.

Процес отримання тепла чи холоду виглядає наступним образом:

  • у випарнику закипає фреон;
  • компресор стискає холодоагент;
  • опалювальний контур отримує тепло конденсатора;
  • через дросельний клапан проходить охолоджений холодоагент;
  • у теплообмінник випарника повертається охолоджений фреон.

Тобто робота теплового насоса – це циркуляція холодоагенту по контуру обладнання. І передача набраної температури в оселю.

Головне те, що система є універсальною за місцем встановлення. Не важливо, в якій місцевості знаходиться дім, адже його все одно оточує природа. І тепловий насос зможе отримувати енергію або з контуру, який прокладений у свердловині 40-50 м, або до ближньої водойми чи інших джерел.

Де замовити тепловий насос

Наразі існує багато пропозицій про встановлення системи опалення чи охолодження за рахунок природи. Але краще замовити теплові насоси повітря вода у тієї компанії, що спеціалізується тільки на кліматичному обладнанні. Це гарантує, що менеджери будуть досконально розбиратися в пристроях та порекомендують дійсно підходящий тип. Тим паче що їх багато і треба розуміти, який варіант підходить до конкретної місцевості.

В компанії Mycond можна купити тепловий насос, обравши за властивостями.

  1. Геотермальний. Бере енергію з ґрунту та ґрунтової води. Система середня за вартістю та складністю. Підходить для більшості випадків.
  2. Гідротермальні. Бере енергію тільки з глибинних вод. Така система найскладніша, тому й найдорожча. Але вона ефективна більш за всі інші типи.
  3. Аеротермальні. Бере енергію з повітря та води. Система такого теплового насосу рахується самою недорогою. І що приємно, саме її достатньо для опалення чи охолодження приватного будинку.

Є ще четвертий тип: повітря-повітря. Він застосовується виключно для опалення та підігріву води для використання в оселі.

Щоб грамотно обрати тепловий насос, потрібно врахувати клімат, бажану температуру. Потім розрахувати, яка теплова потужність пристрою забезпечить будинок необхідною температурою. Зробити це самостійно дуже складно. Тому краще звернутися до фахівців інтернет-магазину Mycond. Менеджер зробить всі розрахунки, або направить до будівлі вузьких фахівці.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі