Press "Enter" to skip to content

Тест швидкості WiFi: перевірте швидкість та усуньте неполадки

Швидкість WiFi означає, наскільки швидко ви можете передавати дані між інтернет-сервером та вашим пристроєм у будь-який момент часу. Ця швидкість визначає види діяльності, які ви можете виконувати з вашим інтернет-з”єднанням, а також кількість пристроїв, які можна підключити одночасно через Wi-Fi. Сьогодні програми, відео та ігри, які ми використовуємо на наших смартфонах та ноутбуках, вимагають все більшої пропускної спроможності, що вимагає швидшого Wi-Fi. Ось де до гри вступає тест швидкості WiFi. За допомогою тесту швидкості WiFi ви можете перевірити продуктивність свого інтернету та дізнатися, чи забезпечує ваш провайдер заявлені швидкості.

Коли потрібно перевіряти швидкість WiFi?

Є кілька сценаріїв, в яких ви повинні перевірити швидкість вашого Wi-Fi:

Щоб переконатися, що ви отримуєте ту ж швидкість завантаження та розвантаження, що рекламується: Тест швидкості WiFi допоможе вам визначити, чи пропонує ваш провайдер ті самі швидкості, за які ви платите. Залежно від інфраструктури мережі ваш провайдер може обмежувати швидкість у вашому регіоні. У таких випадках можливо краще вибрати план з нижчою швидкістю, ніж доплачувати за вищу швидкість, ніж може досягти ваша сім”я. Зверніть увагу, що швидкість Wi-Fi зазвичай нижча, ніж у дротових широкосмугових підключень. Заявлені швидкості зазвичай відносяться лише до провідних з”єднань.

Ваш Wi-Fi працює повільніше, ніж зазвичай. Чи спостерігали ви останнім часом нижчу, ніж зазвичай, швидкість Wi-Fi? Веб-сторінки завантажуються та відкриваються на вашому ноутбуці та комп”ютері цілу вічність? Якщо так, то зараз саме час перевірити швидкість WiFi.

Якщо ви хочете перевірити швидкість бездротової мережі вашого маршрутизатора: за допомогою тесту швидкості WiFi ви також можете перевірити, чи забезпечує ваш маршрутизатор ту ж швидкість завантаження та вивантаження для з”єднань Wi-Fi, як зазначено у документації. Результати тесту не лише підтвердять технічні характеристики вашого маршрутизатора, але й допоможуть вам визначити найкраще місце для маршрутизатора у вашому будинку, щоб оптимізувати швидкість Wi-Fi та насолоджуватися безпроблемним підключенням на кількох пристроях.

Що вимірює тест швидкості Wi-Fi?

Тест працює на простій передумові: він завантажує кілька фрагментів даних та регулює їх розмір, а також загальну кількість підключень на ходу. Тест швидкості вимірює три основні елементи:

Швидкість завантаження. Швидкість завантаження є важливим елементом тесту. Це допоможе вам зрозуміти, з якою швидкістю ви можете завантажувати дані на свої пристрої, що вимірюються в мегабітах за секунду або Мбіт/с. Щоразу, коли ви завантажуєте веб-сторінку або завантажуєте та транслюєте мультимедіа, ви покладаєтеся на швидкість завантаження. Більшість із нас витрачають набагато більше часу на завантаження даних, ніж на завантаження.

Затримка/швидкість пінгу. Зрештою, швидкість пінгу вимірює затримку мережі. Затримка — це час, потрібний для передачі даних між мережею та Вашим пристроєм. Якщо з”єднання має велику затримку, це призведе до затримки. Це жах для відеочатів або онлайн-ігор. Ви хочете, щоб швидкість пінгу була меншою за 150 мілісекунд; все, що більше, ніж це призведе до затримок. Ці три елементи разом визначають загальну швидкість та продуктивність вашого Wi-Fi.

Як вам допоможе тест швидкості Wi-Fi?

Визначте, чи виконує ваш постачальник послуг Wi-Fi свою частину угоди: результати тесту швидкості WiFi можуть допомогти вам зрозуміти, чи відповідають рівні швидкості обіцяним постачальником послуг. Якщо результати тесту показують, що швидкість нижча за заявлену, є ймовірність, що ваш провайдер або не пропонує заявлені швидкості у вашому районі, або ваша сім”я не налаштована на використання цих швидкостей. У таких випадках ви можете почати визначати, чи є причиною проблеми ваше домашнє налаштування, або, якщо ні, переключитися на тариф з нижчою швидкістю та уникнути непотрібних витрат.

Дізнайтеся, чи забезпечує ваш маршрутизатор однакову швидкість на всіх пристроях: якщо ви живете в пожвавленій сім”ї з кількома підключеними пристроями, вам, ймовірно, знадобиться маршрутизатор далекої дії з функцією MU-MIMO, щоб забезпечити однакову швидкість на всіх пристроях. потокові канали. Виконання одночасного тестування швидкості WiFi на деяких з ваших пристроїв допоможе вам визначити, чи відповідає ваш новий маршрутизатор очікуванням.

Як пройти тест швидкості WiFi онлайн

Є кілька веб-сайтів та програм, які можуть допомогти вам пройти тест швидкості. Щоразу, коли ви підписуєтеся на нове підключення до Інтернету, перше, що ви повинні зробити, це провести онлайн-тест швидкості WiFi. Ось п”ять найкращих тестів швидкості, які слід враховувати:

  • Google Fiber Speed ​​Test, ймовірно, є одним з найпростіших способів перевірити швидкість вашого Wi-Fi. Він має мінімалістичний і чистий інтерфейс користувача без реклами. Просто натисніть кнопку Грати, щоб почати тест. Хоча тест призначений для Інтернету Google Fiber, ви можете використовувати його для перевірки швидкості будь-якого інтернет-з”єднання.
  • NetSpot — це рішення для аудиту бездротових мереж, яке допоможе вам проаналізувати безпеку вашої мережі, зону покриття бездротової мережі та можливості мережі. Це також відмінне рішення для усунення несправностей, пов”язаних із підключенням до мережі. NetSpot є безкоштовним для особистого використання. Існує також корпоративна версія для підприємств із розширеними функціями.
  • Online Speedtest є ще одним точним світовим лідером, коли справа доходить до онлайн-тестування швидкості Wi-Fi. Одним клацанням миші ви можете виміряти мережну діагностику та продуктивність вашого WiFi. Цей тест швидкості є безкоштовним для особистого використання, а також виконує пінг-тест. Існує також корпоративна версія, яка пропонує розширені інструменти та інформацію для ефективного управління мережами у комерційних організаціях.
  • SpeedSmart — ще один популярний варіант, SpeedSmart пропонує інформацію про швидкість завантаження та вивантаження на додаток до швидкості пінгу. SpeedSmart поставляється з розширеними налаштуваннями для iOS та Android. Ви також можете зберегти результати, щоб відстежувати історію продуктивності вашого Wi-Fi. Тест дуже простий у використанні, без спливаючих вікон.
  • Нарешті, Fast це простий у використанні тест швидкості Wi-Fi, який ви можете використовувати безкоштовно, завдяки Netflix. Використовуйте його для вимірювання швидкості завантаження вашого з”єднання між вашим пристроєм та серверами Netflix. Він має супер чистий інтерфейс без реклами, що відволікає.

Поради щодо тестування швидкості WiFi

Уникайте тестування за допомогою VPN: не використовуйте віртуальну приватну мережу (VPN), програму для збереження даних або проксі-сервер для перевірки швидкості вашого Wi-Fi. Ці налаштування можуть уповільнити ваше інтернет-з”єднання та призвести до неточних результатів.

Перезавантажте пристрій. Вкрай важливо перезавантажити систему перед тестом швидкості. Якщо ви не перезавантажували свій пристрій, у фоновому режимі будуть працювати залишкові процеси та програми. Ці процеси можуть уповільнити тест та вплинути на швидкість пінгу. Також рекомендується тимчасово відключити антивірусну програму, доки ви не завершите тест.

Вимкніть інші пристрої: якщо ви запустите тест швидкості на своєму ноутбуку, він буде вимірювати підключення вашого Wi-Fi лише на цьому пристрої. Тому дуже важливо максимально збільшити пропускну здатність цього пристрою. Ви можете зробити це, відключивши всі інші пристрої, щоб запобігти уповільненню роботи мережі.

Проведіть тести у кількох кімнатах: важливо перевірити швидкість у кількох зонах вашого будинку, щоб ви могли порівняти результати. Це допоможе вам визначити зони з найгіршим підключенням, щоб ви могли оптимізувати Wi-Fi у цих місцях.

Перевірте швидкість, коли Wi-Fi використовується меншою кількістю людей: не виконуйте тест швидкості при активному з”єднанні Wi-Fi, коли багато людей використовують Netflix або завантажують великі файли. Чим більше завантажений WiFi у будь-який момент часу, тим повільнішим буде з”єднання, що вплине на результати тесту швидкості.

Тестуйте більше одного разу: нарешті виконайте тест швидкості кілька разів, щоб підтвердити його точність. Швидкості мінливі і можуть давати різні результати, навіть якщо ви виконуєте їх протягом декількох хвилин в тому самому місці. Декілька тестів забезпечують максимальну точність.

Як покращити швидкість WiFi

Є кілька способів підвищити швидкість вашого Wi-Fi, щоб зробити його більш надійним.

Встановіть маршрутизатор у правильному місці: розташування маршрутизатора у вашому будинку чи офісі багато в чому визначає його швидкість. Наприклад, не розміщуйте маршрутизатор поруч із приладами або металевими предметами, що випромінюють електромагнітні хвилі. Це може порушити сигнал WiFi та створити мертву зону. Переконайтеся, що маршрутизатор знаходиться далеко від електричних дротів і вище за рівень підлоги.

Отримайте потужнішу антену: стандартні маршрутизатори Wi-Fi поставляються зі слабкими та маленькими антенами, які забезпечують обмежене покриття, зазвичай обмежене однією кімнатою. Якщо ви не надто зациклені на розмірі, подумайте про те, щоб придбати потужну антену, оскільки вона може значно збільшити радіус дії та продуктивність вашого маршрутизатора. Розширювач діапазону Wi-Fi також може покращити покриття навколо вашого будинку.

Постійно оновлюйте свій маршрутизатор: сьогодні існує безліч атак шкідливих програм, які щорічно обходяться окремим особам і підприємствам у мільярди доларів. Оновлення маршрутизатора допоможе вам уникнути цієї проблеми, а також оптимізувати швидкість вашого Wi-Fi. Роутери зі старою прошивкою працюють значно гірше, ніж оновлені.

Використовуйте надійний пароль: Нарешті є багато людей, які користуються Wi-Fi своїх сусідів, навіть якщо у них є власний. Звичайно, чим більше людей використовує ваш WiFi, тим повільніше він буде. Створіть надійний пароль, який інші не можуть зламати. Це не тільки допоможе вам обмежити використання Wi-Fi та оптимізувати швидкість, але й забезпечить безпеку вашої мережі.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі