Press "Enter" to skip to content

ТОП-5 прийомів стоматологів, завдяки яким ви переплачуєте

Багато людей вважають за краще користуватися стоматологічними послугами у приватних клініках. Приваблює високу якість, відсутність черг та комфортні умови. Але на пацієнтів там може чекати неприємний сюрприз – бажання лікаря нажитися на довірливості клієнта.

Популярні прийоми стоматологів

Якщо не хочете зіткнутися з обманом стоматолога і переплатити гроші ні за що, зверніть увагу на наступні моменти.

Відсутність договору

Отримання будь-якої платної послуги у стоматологічній клініці супроводжується укладанням договору. Жодна медична установа, що себе поважає, не нехтує цим. Якщо лікар не пропонує оформити угоду, це має спричинити підозри.

У такому разі потрібно наполягти на договорі. Якщо стоматолог почне шукати відмовки, найкращий вихід – знайти іншу лікарню.

Передчасне видалення зубів

Частий прийом стоматологів – видалення зубів, які ще можна врятувати. Особливо хитрі лікарі люблять видирав зуби мудрості, бо за них завжди береться більше грошей. Процедура складна, часто потребує операції, кількох уколів анестезії.

Варто насторожитися, якщо лікар намагається переконати в необхідності видалення. Наприклад, розповідає, що зуб виріс не на тому місці, розташований неправильно. Якщо немає занедбаного карієсу, болю та запалення, виривати зовсім необов’язково.

Нав’язування непотрібних послуг

Якщо у стоматологічній клініці наполегливо пропонують здати додаткові платні аналізи, проконсультуватися із суміжними фахівцями, пройти обстеження, варто насторожитися. Деякі послуги можуть бути недоречні зовсім.

Наприклад, жоден грамотний лікар не наполягатиме на такій дорогій послузі як відбілювання зубів, тому що ця процедура шкодить емалі, пошкоджує та стоншує її.

Лікування неіснуючих хвороб

Легко обдурити пацієнта, який не розуміється на тонкощах стоматології. Можна придумати безліч хвороб ротової порожнини і вперто «лікувати» їх, вичавлюючи з клієнта всі заощадження. Так і роблять деякі недобросовісні стоматологи. Вони розповідають про жахливі наслідки виявлених «патологій» та закликають терміново розпочати лікування.

У такій ситуації слід попросити розповісти про захворювання докладно, показати зміни на рентгенівських знімках тощо. Якщо стоматолог починає ухилятися, краще сходити до іншого фахівця.

Підміна матеріалів на дешевші

Результат стоматологічної послуги багато в чому залежить від якості матеріалів, що використовуються. Не всі пацієнти навіть можуть відрізнити світлову пломбу від простої та дешевої композитної. Також не вдасться зрозуміти, який імплантат поставили – справжній швейцарський чи підроблений китайський.

Особливо гостро постає питання з імплантацією зубів. Це дуже затратне задоволення для багатьох.

Важливо запам’ятати, що дорогі імплантати завжди супроводжуються тривалою і навіть довічною гарантією.

Якщо лікар не надає гарантійний талон, то намагається поставити дешевий аналог під виглядом дорогого. Тому потрібно обов’язково просити пред’явити документацію.

Гарантований захист від недобросовісних стоматологів, неякісних медичних послуг та переплат – вибір клініки з бездоганною репутацією. Будьте пильні, завжди укладайте договір і не соромтеся бути прискіпливими, особливо якщо йдеться про дороге лікування.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі