Press "Enter" to skip to content

Цікаві факти про шотландську висловуху кішку

Немає породи миліше шотландської висловухої кішки, це плюшеве диво, надзвичайно ласкаве і добре, виглядає так зворушливо, що серце тане перед її чарівністю. Цікаві факти про шотландську висловуху кішку допоможуть вам зміцнитися у своєму виборі!

Як з’явилися скоттиш-фолд

“Цікаво, що на Сході висловухі кішки жили дуже давно, але вони не розвинулися в самостійну породу, — розповідає фелінолог Оксана Сидорова. – Сучасні “висловушки” вперше з’явилися в Шотландії в 1961 році у фермера Вільяма Россо. Одного разу його кішка народила кошенят з дивними вухами, зміщеними вперед. З’ясувалося, що це генна мутація, пов’язана з дефектом кісткової і хрящової тканини. Однак неправильні вушка надавали кошенятам таке чарівне вираз, що Вільям вирішив розвинути нову породу скоттиш-фолд, яка була визнана в США через п’ятнадцять років”. Добре, що американці не такі консерватори, як англійці і шотландці!

Якими повинні бути вушка

Виявляється, кошенята скоттиш-фолдів народжуються з прямими вушками, а опускаються вони лише через місяць після появи на світ. При цьому чим сильніше вушка притиснуті до тіла і менше за розміром, тим краще. У деяких кошенят вушка взагалі не опускаються, але в той же час вони зберігають всі інші ознаки породи — таких тварин називають страйтами. Цікаво, що страйти потрібні для підтримки породи, оскільки два скоттиш-фолда з пошкодженими генами не можуть дати повноцінне потомство, для цього один з батьків повинен володіти нормальним генофондом. На жаль, незважаючи на те, що було докладено безліч зусиль по виведенню нової породи, міжнародна Європейська федерація з розведення кішок так і не визнала шотландську висловуху. Правда, на загальній любові до висловухих кішок це ніяк не відбилося.

Трохи про хвостах і забарвленні шотландських висловухих кішок

Виявляється, довжина хвоста дуже важлива для шотландських висловухих кішок. Найоптимальніша довжина-середня, коли хвіст дістає до плечей. Якщо ж він занадто довгий або надто короткий, це вважається недоліком з точки зору породистості. Шерсть у скоттиш-фолдов м’яка, плюшева і коротка, вона не вимагає особливого догляду. Різноманітність кольорів теж радує – в цій компанії можна зустріти і черепаховий забарвлення, і тигровий, і смугастий, і мармуровий, і плямистий. Особливо виділяються кішечки таббі (з химерним забарвленням), Арлекін (різнокольорові цятки на білій шерстці) і ван (темні цятки на голові, хвості і сідницях). За описом, шотландські висловухі кішки можуть бути різними, головне, що всіх представників цієї породи об’єднують загальні параметри і чарівність.

Найкращий характер

Цікаві факти про шотландську висловуху кішку

Який характер у шотландської висловухої кішки? Багато що вже можна сказати по її зовнішньому вигляду. Через великих очей і притиснутих до голови вушок тварина здається сумним, слабким і беззахисним. І адже насправді так і є!

“Вони настільки доброзичливі, поступливі і неагресивні, що не вміють навіть захищатися, хоча іноді не завадило б. Характер кішки породи Шотландська висловуха можна назвати ідеальним, якщо у вас маленькі діти, — вона ніколи не заподіє їм болю і з задоволенням візьме участь в рухливих іграх. Ці милі кішечки дуже прив’язливі, чуйні і товариські, вони цінують виявлену до них увагу і вдячні за любов і добре ставлення”. – любителька кішок Оксана Старусева

Скоттіш-фолд в ролі вчителя

Шотландські “висловушки” люблять всіх, але особливу прихильність живлять до одного члена сім’ї. Це може бути хто завгодно. Якщо ви взяли маленькій дитині кошеня, то вони виростуть разом і будуть живити один до одного самі трепетні почуття. Такі відносини можуть перерости в дружбу на все життя. Уявіть собі, в Європі існує практика навчання дітей за участю скоттиш-фолдів. Кішки “курують” різні шкільні предмети і навіть відвідують дітей вдома. В Америці в рамках програми «книжкові друзі» школярі приходять у відділення Ліги порятунку тварин і читають кішкам вголос. Це покращує навички читання, оскільки слухачами є тварини, які не критикують і не засуджують дітей, до того ж дозволяють себе погладити.

Котяча педагогіка

Шотландська висловуха кішка сильно прив’язана до кошенят, вона ласкава і турботлива мати, готова з ранку до вечора вилизувати своїх малюків, годувати і грати з ними. Вона терпляча і поблажлива до витівок своїх непосидючих нащадків. Іноді можна почути, як кішка видає дивні звуки, що нагадують повчальні нотації. “Висловушка” важко переносить розлуку з потомством, так що не варто забирати у неї кошенят, поки вони не виросли.

Разом біля телевізора

Цікаві факти про шотландську висловуху кішку

Шотландська висловуха кішка відноситься до розумних порід і піддається дресируванню. Підрослу кішку можна навчити користуватися унітазом, є лапою і навіть дивитися з господарем телевізор. Правда, зрозуміти, про що думає це плюшеве диво під час перегляду новин або мелодраматичного серіалу, так і не вийде! Одне можна сказати точно-кішка цінує ці щасливі хвилини мовчазного спілкування з людиною і відчуває свою причетність до загального дозвілля. Скоттіш-фолд завжди прагне підлаштуватися під господаря і миттєво відчуває зміни в його настрої.

Боязнь висоти

Неможливо дізнатися все про шотландських висловухих, але це якість ви помітите відразу. Вони намагаються не забиратися занадто високо, оскільки далеко від землі втрачають орієнтацію в просторі. Причина подібної дивацтва – в слабкому вестибулярному апараті, який обумовлений генетикою. Тому висловухі не дуже люблять, коли їх високо піднімають над підлогою, особливо за загривок — їм боляче і неприємно. Зате для господаря в цьому є свої плюси. Скоттіш-фолди не будуть забиратися наверх по шторах і стрибати по шафах. Вони взагалі рідко балуються і пакостять, а якщо і хочуть побавитися, то пустують граціозно і з гідністю.

Дивлячись на фото шотландських висловухих кішок, неможливо не посміхнутися. Так і хочеться погладити цих очаровашек. Якщо ви зважитеся обзавестися скоттиш-фолдом, готуйтеся до того, що ваше життя зміниться, але ви ніколи не пошкодуєте про це…

На замітку

У “висловушек” є ще одна цікава особливість — скрипучий голос, не схожий на звичайне муркотіння. Багато хто вважає цей голос деренчливим, але приємним. Кішка “розмовляє” не дуже голосно, але може підвищити голос, якщо чимось незадоволена. Втім, це трапляється вкрай рідко через неймовірно миролюбного характеру скоттиш-фолдов.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі