Press "Enter" to skip to content
Від окулярів до лінз

Від окулярів до лінз за 30 хв: розповідаємо про діагностику, примірку, адаптацію

Ви давно мрієте змінити окуляри на контактні лінзи, але не знаєте з чого почати? Напевно ви вже переглядали різні лінзи в інтернет-магазинах, дивились огляди, читали відгуки. Можливо навіть обрали, які хочете використовувати. Не поспішайте робити замовлення, адже вам потрібен спеціальний рецепт на контактну оптику. Отримати рецепт можна в офтальмолога чи оптометриста. У більшості мережевих салонів оптики є оснащення для перевірки зору та формування рецептів. Перегляньте, які послуги надають оптики вашого міста, прочитайте отзывы клієнтів та запишіться до оптометриста.

Як відбувається перевірка зору та формування рецепта?

Все починається із бесіди, адже лікарю треба дізнатись, для чого вам потрібні лінзи та як часто ви збираєтесь їх носити. Офтальмолог також дізнається, де ви працюєте, чи займаєтесь спортом, які маєте захоплення. Важливо, щоб ви розповіли про хронічні захворювання та ліки, які постійно приймаєте. Не дивуйтесь, якщо спеціаліст запитає, як часто ви користуєтесь смартфоном чи скільки часу проводите перед монітором комп’ютера. Відповіді на усі ці питання стануть основою для вибору комфортної оптики.

Наступний етап — діагностика. За допомогою спеціальних таблиць лікар перевірить гостроту зору на різних відстанях. За допомогою авторефрактометра визначить рефракційну помилку, діаметр та кривизну рогівки. Це головні параметри для вибору контактної оптики. Щоб дізнатись, яка корекція вам потрібна, лікар використає набір скляних лінз або електронний фороптер. Після цих досліджень ви отримаєте рецепт, де вказані такі параметри:

  • Оптична сфера (PWR) для правого (OD) та лівого (OS) ока;
  • Кривизна рогівки (BC);
  • Діаметр рогівки (DIA).

Офтальмолог мусить переконатись, що ви не маєте протипоказань для контактної корекції зору. Тому перевірить стан очей на щілинній лампі. Якщо на поверхні рогівки не виявиться запалень чи наростів, вам запропонують приміряти першу пару лінз. Зазвичай використовують одноразові моделі, бо це найтонші та найкомфортніші пластинки. Офтальмолог ще раз перевірить гостроту зору на таблицях, а також переконається у правильності посадки пластинок на рогівці за допомогою щілинної лампи. Загалом усі процедури займають менш як 30 хв.

Як швидко звикнути до лінз?

Коли ви надягнете першу пару лінз, оптометрист розповість про те, як доглядати за оптикою, які розчини використовувати, як часто змінювати контейнер. А ще попередить, що найближчі 10-14 днів будуть непростими, бо вас очікує період адаптації. Щоб легко пройти цей етап, дотримуйтесь рекомендацій лікаря та поступово збільшуйте час використання лінз. У перші дні вам дозволять носити засоби корекції по 30-60 хв, далі — довше. Якщо ви одразу вирішите носити оптику протягом всього дня, вас очікує почервоніння рогівки, різь в очах, світлобоязнь та ще багато неприємних симптомів.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі