Press "Enter" to skip to content

Види та плюси використання ламп для вирощування рослин

Щоб врожай був багатим та якісним, важливим є не тільки полив. Згідно з дослідженнями, рослинам для правильного розвитку необхідне також світло. Більшості зелених насаджень потрібно перебування на сонці не менше 12 годин.

Навіть влітку не завжди вистачає денного освітлення, а взимку і взагалі його критично мало для того, щоб розсада розвивалась повноцінно. Саме тому у теплицях використовуються  світлодіодні фітолампи, що дають достатню кількість штучного світла, без якого цілорічний ріст та гарний врожай неможливі.

Лампи для вирощування рослин попереджають захворювання овочів, квітів, грибів, прискорюють терміни їхнього дозрівання, підвищують урожайність. Це відбувається завдяки випромінюванню приладами світла в потрібному спектрі. Це зумовлено тим, що світлові джерела оснащені світловідбиваючими діодами різних параметрів та кольорів:

  • Синій. Потрібен на стадії вегетації. Синій фотон сприяє зміцненню зелені, повноцінному розвитку кореневої системи, стебла, листя.
  • Червоний. Необхідний на стадіях цвітіння та плодоношення. Переважання в підсвічуванні довгих хвиль (600-720 нанометрів) є сигналом для плодоносних культур до прискореного зростання, розвитку та цвітіння.

Спектри джерел світла

Щоб вибір фітолампи для розсади був правильним, потрібно бути ознайомленим із спектрограмою. Інформацію виробники розташовують на упаковці самого приладу. Сьогодні у продажу зустрічаються лампи з такими спектрами світлодіодів.

Біколорні

Найпростіші моделі з піком у синьому та червоному спектрах. Основне їх призначення полягає у вирощуванні міцної, здорової розсади, підтримці в умовах недостатнього освітлення.

Мультиспектрові

Стандартне червоно-синє поєднання доповнене білим світлом. Виріб максимально стимулює цвітіння та плодоношення у більшості рослин, серед яких примхливі орхідеї, аденіуми.

Повного спектру

Лампи повного спектру для рослин мають широку спектральну зону, завдяки чому зелень отримує максимальну кількість штучного світла, яке по дії нагадує сонячне.

Асортиментний ряд

Сьогодні можна придбати такі види світлодіодні фітолампи для рослин:

  • Одиничні світильники – підходять для досвічування невеликої кількості розсади, квітів.
  • Лінійні – хороший вибір для теплиць із вузькими та довгими стелажами.
  • Матриці – підходять незалежно від стадії зростання зелені, якщо сонячні промені повністю відсутні.
  • Прожектори – використовуються для підсвічування великих площ, квітів і дерев великих розмірів.
  • Таблетки – кругла форма фітолампи забезпечує професійне підсвічування стелажів широкого формату.

Якщо потрібен виріб, який точно буде повторювати потрібні контури, слід придбати LED стрічки, які дозволяють виготовляти прилади власними силами.

У чому переваги штучного освітлення для теплиць

До плюсів ламп для підсвічування рослин відносять наступне:

  • Можливість створення потрібного балансу синіх та червоних хвиль, що робить застосування світлодіодних фітоламп універсальним рішенням для всіх різновидів культур.
  • Світлодіодні прилади підходять під стандартні патрони та справно працюють навіть у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.
  • Багаторічна служба – до 50 тисяч годин. Навіть якщо прилад працюватиме по 15-16 годин на добу, придбання нового буде потрібним не раніше, ніж через 11 років.

До того ж, фітолампа для рослин із світлодіодами споживає на 15-20% менше енергії, ніж з іншими видами ламп. Така перевага особливо відчутна у великих теплицях, де протягом доби використовується велика кількість світильників.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі