Press "Enter" to skip to content

Як часто потрібно міняти радіатори опалення?

Радіатори зазвичай є одним із найнадійніших і довговічніших елементів будь-якого майна, але роки частого використання призведуть до неминучого зносу. Це може виявлятися в тому, що ваші радіатори не працюють або, що менш очевидно, але все ж таки проблематично, в нерівномірному або недостатньому нагріванні по всьому блоку. Якщо ви впевнені, що ваше гаряче водопостачання працює нормально, але ваші радіатори, як і раніше, не працюють належним чином, можливо, настав час замінити радіатори.

Сучасні радіатори більш ефективні, продуктивні та економічні, а постійний розвиток технологій виробництва означає, що зараз існує ширший вибір конструкцій, ніж будь-коли раніше. Якщо ви шукаєте простий спосіб заощадити гроші на рахунках за електроенергію, заміна старих радіаторів — один із найнадійніших способів. Якщо ви запитуєте “як часто слід замінювати радіатори?”, простої відповіді немає, але загальний орієнтир – від п’ятнадцяти до двадцяти років. Якщо ваші радіатори наближаються до цього вікового діапазону, варто звернути увагу, як вони працюють.

Навіщо міняти радіатори?

Радіатори часто сприймаються як щось зрозуміле, як особливість вашого будинку, і очікується, що вони будуть виконувати свої обов’язки без будь-якої додаткової турботи або уваги. Якщо ви недавно в’їхали у власність, можливо, ваші радіатори встановлювалися десятиліттями без належного обслуговування. Якщо ви вирішили відремонтувати або переобладнати свій будинок, може виникнути спокуса ігнорувати радіатори та зосередитись на інших частинах вашої власності. Однак, якщо ви не переїжджаєте в нове збирання, вам слід хоча б подумати про заміну радіаторів. Це дозволить вам перейти на ефективніший набір радіаторів, а також вибрати пристрої, які будуть відповідати зовнішньому вигляду вашої власності.

Існує кілька ключових моментів, які слід враховувати перед заміною радіаторів. У вас може виникнути спокуса встановити більші чи численні радіатори, але ви повинні бути впевнені, що ваш котел витримає додаткове навантаження. Досить часто люди замінюють свої котли, які вимагають більш очевидного обслуговування та обслуговування, але залишають свої оригінальні радіатори на місці. Незважаючи на те, що радіатори зазвичай мають більш тривалий термін служби, вони не можуть служити вічно, і всі переваги нового котла можуть зникнути, якщо вони будуть використовуватися для подачі води до застарілих радіаторів.

Проблеми з радіатором

У більшості випадків проблеми з радіаторами є результатом не однієї катастрофічної події, а поступового накопичення. Магнетитова іржа, корозія та засмічення можуть зайняти роки, перш ніж стануть помітними проблемами, що призведе до холодних точок або більшого зниження ефективності всієї вашої системи опалення. Їх можна значною мірою зменшити за допомогою хімічного «потужного промивання». У поєднанні з регулярним видаленням повітря із радіатора можна зберегти працездатність радіаторів на довгі роки. На жаль, навіть ретельний догляд навряд чи назавжди збереже ваш радіатор у ідеальному стані. Незалежно від того, чи ви замінюєте несправний пристрій або хочете оновити його з економічних міркувань, тепер вам доступна величезна кількість варіантів.

Введення хімічного інгібітора у вашу систему опалення має принаймні зменшити швидкість та вплив корозії на вашу систему опалення. Інгібітори є рідкими формулами, які легко доступні у більшості постачальників товарів для дому, і їх зазвичай досить просто додати у ваше центральне опалення. Для досягнення найкращих результатів рекомендується додавати свіжу рідину-інгібітор двічі на рік. Хоча інгібітори можуть бути дуже ефективними у захисті ваших радіаторів від зносу, вони не зможуть вплинути, якщо ваші блоки вже сильно постраждали.

Поліпшення в радіаторах

Незважаючи на те, що в конструкцію радіатора було внесено велику кількість нововведень, не менша кількість покращень у продуктивності. Багато хто з них був введений у дію для відповідності сучасним стандартам якості та правилам техніки безпеки як в Україні, так і за кордоном. Якість виготовлення також значно покращилося, що призвело до чудового лиття як усередині, так і зовні пристрої, особливо в таких областях, як водні канали, де грубіша обробка може знизити продуктивність.

Легко припустити, що радіатори, зроблені десятиліття тому менш ефективні, але дослідження показали, що новий радіатор може бути вдвічі ефективнішим, ніж навіть аналог двадцятирічного віку. Це поліпшення значною мірою пов’язане із сучасними конструкціями, що збільшують площу поверхні та покращують циркуляцію води, щоб звести до мінімуму втрати енергії. Одиниці, як правило, менші, виснажуючи менше енергії, а також виробляючи рівну або велику теплову потужність. Ці економічні пристрої також зменшують об’єм води, що означає швидше регулювання температури та нижче споживання енергії.

Цілком можливо, що ви не хочете замінювати свої радіатори з міркувань продуктивності і вас більше цікавить візуальне оновлення. Якщо ви зосереджені на покращенні естетики радіатора, у вас є безліч дизайнів на вибір. Завдяки сучасному дизайну та технології виробництва радіатори стали тоншими, ефективнішими та доступнішими у різноманітніших формах та розмірах, ніж будь-коли раніше. Крім мінімалістичних плоских панелей, існує ряд традиційних колонних радіаторів, в яких класичний дизайн поєднується із сучасними технологіями, щоб ви могли оновити свою систему опалення, не жертвуючи відчуттям вашої власності.

Хоча заміна радіатора може здатися відносно простою процедурою, вона може бути брудною та займати багато часу. Хороший сантехнік повинен мати можливість замінити кілька радіаторів на день, тому варто витратити трохи більше, щоб побачити, як робота виконується швидко і професійно. Щоб уникнути зайвого клопоту, рекомендується вибирати нові радіатори, роз’єми яких знаходяться в тому ж положенні, що ваші попередні пристрої.

Майбутнє

Якщо ви замінюєте свої старі радіатори або вирішуєте, які моделі використовувати у новому будинку, варто подумати про електричні агрегати. Традиційно ненадійні та дорогі, технологічний прогрес і перехід від викопного палива до альтернативних джерел енергії зробили електричні обігрівачі набагато привабливішим варіантом. Якщо у вас є великий сад або простір на даху, ви повинні подумати про сонячної або вітрової енергії. Електричні радіатори мають додаткову перевагу в тому, що вони надзвичайно прості в установці, так само просто, як підключити їх або підключити до електрики.

З сучасними ефективними сонячними панелями та радіаторами ваше опалення може окупити себе (і при цьому забезпечити електроенергією решту вашого будинку). Багато місцевих органів влади частково або повністю субсидують витрати на відновлювані джерела енергії, скорочуючи ваші інвестиції та одночасно піклуючись про довкілля.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі