Press "Enter" to skip to content

Як мінімізувати ризики у разі настання надзвичайної ситуації?

Час, коли ми живемо, вважається кращим за всю історію людства. Зараз не потрібно ризикувати життям або дуже багато і важко працювати, щоб забезпечити собі їжу. В цілому, для звичайної людини не так багато ризиків і небезпек для життя. Проте слід бути завбачливим і готовим до настання надзвичайної ситуації. Потрібно вийти із неї з мінімальними втратами.

1. Усі важливі документи мають бути під рукою в одному місці

  • До них відносяться: паспорти, пенсійні та ощадні книжки, договори, контракти, заповіти та ін.

Ділюсь маленьким лайфхаком: ці документи можна зробити також в електронному вигляді та зберегти на флеш-карту. Крім того, їх можна завантажити в Інтернет у хмарне сховище, яке доступне лише вам. Ситуації бувають різні, у разі пожежі документи у паперовому вигляді можуть згоріти, а цифровому вони не загубляться і їх можна відновити.

Також буде корисно оцифрувати і дорогі серцю фотоальбому.

2. Зробіть запас питної води

Як правило, людині потрібно не менше двох літрів питної води на день. Крім того, має сенс запастися фільтрами для води та таблетками для очищення води.

Практична порада – коли води мало, важливо не витрачати на миття посуду. Тому краще мати запас одноразового посуду. Для дезінфекції підходять вологі серветки та спеціальні засоби для рук.

3. Зробіть необхідний запас продуктів

Щоб доросла людина змогла подбати про себе протягом 10 днів, їй мають бути доступні такі продукти:

  • 5 кг рису або 3 кг макаронних виробів, або 5 кг картоплі, хліб, крупи та зернові продукти, 4 кг овочів та бобових (в ідеалі – консервованих), 500 г олії, 3 л молока, 3 кг консервованих фруктів чи горіхів, 4 кг тушкованої яловичини чи свинини.

Консерви не тільки мають набагато більш тривалий термін зберігання, ніж свіжі фрукти та овочі, але й такий вагомий плюс: для їхнього приготування не потрібна вода. У тушонки термін зберігання 5 років.

Рекомендована норма харчування забезпечує дорослій людині 2200 кілокалорій на день. Відповідно, енергетичні потреби дорослих покриваються такими запасами повністю.

Не менш важливо запастись предметами особистої гігієни. Для приготування їжі потрібно мати похідну плиту, газовий або вугільний гриль, великий запас запальничок або сірників, заводний ліхтарик без батарейок.

4. Запакуйте заздалегідь «аварійний багаж»

У надзвичайній ситуації людям потрібно швидко покинути свої будинки. Якщо ви хочете зберегти особисту безпеку, вам слід заздалегідь запакувати аварійний багаж для всіх членів сім’ї.

  • До нього входять теплий одяг, захисний одяг, міцне взуття та респіратор. Крім того, кишеньковий ніж, термос, столові прилади, посуд та важливі ліки. Також потрібен спеціальний медальйон із зазначенням адреси та ПІБ дитини.

Насамкінець хочеться відзначити, що не дай Бог нікому переживати настільки складні та небезпечні події, коли потрібні такі дії. Але навіть у мирному житті краще бути готовим до будь-яких поворотів долі. І головне – цінувати те, що маєш зараз.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі