Press "Enter" to skip to content
Як насправді зберігати спокій під час сварки

Як насправді зберігати спокій під час сварки

Не варто воювати, якщо не потрібно, але спробуйте сказати собі це в розпал моменту.

Ви можете відчути, як це назріває за кілька секунд до великої суперечки. У вас спалахує гнів, ви відчуваєте розчервоніння, і ви раптом готові сказати вголос те, що ви знаєте, що ніколи не зможете повернути. Розривні бійки — і навіть регулярні сварки — можуть завдати шкоди будь-яким стосункам. Якщо ви берете участь у одному з них, чи то з незнайомцем, колегою чи другом , ви ніколи не можете бути повністю впевнені в результаті. Залишається сподіватися, що ситуація не переросте в насильницьку.

Проте за ці кілька секунд у вас є вибір. Ви не обов’язково можете контролювати ситуацію, але можете деескалації . Ось кілька порад, які допоможуть вам залишатися спокійними, коли жарко.

Зрозумійте, чому ви відчуваєте бажання битися

Потяг до боротьби не виникає нізвідки. Це продукт вашого темпераменту, вашого минулого досвіду, ваших особистих уподобань і конкретної ситуації. Залежно від того, як усі ці речі працюють разом, ви можете виявити, що готові відмовитися від попередження, коли відчуваєте загрозу, відчуваєте неповагу або відчуваєте, що інша людина готується сперечатися з вами. Хоча ви не можете зробити багато, щоб уникнути спонтанного напруженого моменту, ви можете дізнатися про себе зараз, щоб краще зрозуміти свої імпульси, коли настане час.

Як пояснює тренер з успіху Ронні Блум : «Більшість людей знайомі з поняттям «бийся або втікай» як сповнений адреналіном реактивний стан, у який ми потрапляємо, коли відчуваємо загрозу. [Вони] є частиною квартету відповідей на виживання. Двоє інших у родині — «замерз» і «палевий». Усі чотири – це інстинктивні реакції, які допомагають нам емоційно та фізично пережити загрози в міру наших можливостей».

Інстинкт «боротьби» змусить вас зайняти агресивну позицію. Інстинкт «втечі» змусить вас повністю відключитися. Інстинкт «заморожування» призведе до того, що ви взагалі не зможете реагувати на уявну загрозу. «Палевий» інстинкт призведе до того, що ви намагаєтеся догодити іншій стороні, щоб уникнути конфлікту.

Згадайте, як ви справлялися з гарячими ситуаціями в минулому. Ви за замовчуванням догодили людям чи втекли? Ваш попередній досвід відіграє велику роль у тому, як ви відреагуєте в майбутньому . У ситуаціях, коли у вас все йшло погано, якщо ви стали наполегливими або агресивними, ви, можливо, навчилися уникати цього шляху — чи ні. Декого з нас не лякають минулі результати, комусь із нас, можливо, ще доведеться зіткнутися з наслідками боротьби . Витрачатиприділіть сумніву свої мотиви та поведінку та працюйте над розумінням себе, щоб принаймні не шукати ситуацій, коли ви викладете свою агресію на когось іншого, що може лише погіршити ваші проблеми.

«У багатьох випадках реакція «боротьба» призводить до більших наслідків і шкоди, ніж ситуація, яка вже існує», — попередив Блум.

Деескалація настає задовго до початку бійки

Саморозуміння полегшує розпізнавання, коли напружена ситуація загострюється до точки агресивного конфлікту . Проте суть фреймворку «Бій/втеча/заморожування/палевий» полягає в тому, що ці реакції переважно підсвідомі. Велика частина роботи з деескалації відбувається задовго до можливої ​​боротьби.

«Перше, що, на мою думку, люди повинні знати, це те, що якщо вони перебувають у «боротьбі» [режимі] , то, ймовірно, частина їхнього мозку, відповідальна за розум і міркування, перебуває в автономному режимі», – каже Блум. « Наш мозок робить це, щоб ми не застрягли в аналітичних паралічах, коли ведмідь переслідує нас. Причина, чому ці знання настільки важливі, на мою думку,—воно інформує нас про те, що логіка та розум — це не наступний крок. Найпершим пріоритетом має бути заспокоєння активації розуму і тіла під час «боротьби». Для вас важливо знати , що ви в першу чергу «в боротьбі», а це означає, що ви повинні це відчути , оскільки міркування покинуло будівлю.

Вона запропонувала спробувати привнести у ваше тіло відчуття «боротьби», коли ви насправді не в бійці, і помітити, як це відчувається. Запитайте себе, де у вашому тілі живе відчуття — чи має воно колір, чи має форму, чи воно важке, чи воно поколює, чи німіє. Визначте, як відчувається відповідь, використовуючи будь-які прикметники, а потім запам’ятайте їх.

«Це бійка», — сказала вона. «Ви зможете краще розпізнати це наступного разу, коли це станеться, і знатимете, як почати процес деескалації».

Як насправді зберігати спокій у бійці

Хоча розуміння походження реакції на бій є ключовим, коли теорія стає практикою, є інші речі, які вам потрібно знати і робити в цей момент. Блум пропонує вийти з ситуації активізації, якщо це можливо, що може означати, що ви можете піти до своєї кімнати, вийти на вулицю або відправитися в туалет.

«Ідея полягає в тому, щоб потрапити в простір, де ви можете безпечно висловити цей інстинкт, а потім заспокоїти», — каже вона . Ви можете побити подушку — або навіть кричати в неї — або знайти інший спосіб висловити свою агресію . Відкрийте програму для нотаток і введіть все, що ви хотіли б сказати іншій людині в цей момент, але насправді не надсилайте це їй.

Після того, як ви позбулися агресії, знайдіть момент, щоб заспокоїти себе: спробуйте заняття йогою, з’їжте особливу їжу, насолоджуйтеся улюбленою музикою або робіть те, що приносить вам задоволення.

«Цей метод безпечного висловлювання та заспокоєння повертає вас у простір, де розум і логіка знову в мережі, і ви знову маєте їх у своєму розпорядженні для прийняття рішень і роздумів», — каже Блум.

Тим не менш, вона зазначає , що можуть бути ситуації, коли ви не можете злетіти в ізольоване місце. У такі моменти глибоко вдихніть і спробуйте найкраще стримати, поки не зможете вийти . Залишайтеся присутніми, в міру своїх можливостей, і пам’ятайте, що наслідки битви можуть бути серйозними і тривалими.

«Зосередься на світлі в кінці тунелю», — сказала вона, маючи на увазі вашу можливу можливість вийти з ситуації .

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі