Press "Enter" to skip to content
Як нейтралізувати шкоду алкоголю, цукру й випічки

Як нейтралізувати шкоду алкоголю, цукру й випічки

Ми добре знаємо, що зловживання ними шкодить організму. Але, як не стараємось, не можемо повністю відмовитися від солодкого, не знаємо, як обійтися без виробів з борошна, неспроможні відмовитися від запрошення до бучного застілля, що не минає без алкоголю. Залишається єдине – боротися з наслідками присутності їх в нашому організмі.

Але – чим вони шкідливі? Що ще можна віднести до цих шкідників? І як саме знешкодити цей негативний вплив? Переходимо до відповідей.

Цукор – “білий ворог №1”

Негативний вплив солодкого на наш організм має різні прояви: різко зростає рівень цукру в крові, тяжчає глікемічне навантаження вуглеводами, підвищується рівень інсуліну, виникає зайва тривожність, з організму поглинаються необхідні нутрієнти (такі як калій, магній, цинк, кальцій, вітамін B1 тощо). Тому шанувальникам солодкого важливо з’їдати також чимало клітковини (наприклад, із зеленню), а якщо на вашому столі часто з’являється рафінований цукор – в нейтралізації його згубного впливу допоможуть капсули із зазначеними нутрієнтами.

Прояснімо для себе деякі деталі. Завищений рівень цукру в крові зачіпає кілька надважливих органів людини: очі, нирки, нервову систему включно із мозком та внутрішню поверхню судин. Тому дехто небезпідставно ставиться до цукру як до токсичної речовини, що роз’їдає тканини тіла. А що ж є підставою? У крові молекули цукру контактують з білками, утворюючи вільні радикали, які заважають нормальній роботі нейронів і наносять пошкодження тканинам, скажімо, судин. Але проти цієї “чорної” сторони цукру теж є засоби. До них належать бенфотіамін – ще одна форма вітаміну B1 – та альфа-ліпоєва кислота. Також із зайвим цукром в крові добре борються яблучний оцет, кориця та барбарис.

Наступна проблема ласунів – різке зростання (сплески) рівня інсуліну. Тому необхідно включати в раціон клітковину із салатів, заправлених оливковою олією або тим же оцтом.

І на останок: застосовуйте час від часу невеличкі голодування. Це універсальний інструмент, що здатен активувати всі гени, відповідальні за відновлення нашого тіла. Воно в ці дні “стає на генеральне прибирання”, позбуваючись усієї шкоди, що завдають цукор, пусті вуглеводи і алкоголь.

Випивати можна, але нечасто і…

Найперший і найочевидніший згубний наслідок вживання алкоголю – похмілля. Другий – атака на печінку. Вчора вона увесь вечір намагалася нейтралізувати дію спирту, виділяючи ферменти, які перетворюють його на ацетальдегід. І от саме від нього – токсичнішого за сам спирт – ми й відчуваємо всі ті муки похмілля. Аби припинити їх, достатньо проковтнути кілька капсул вітаміну B1, який одразу візьметься за нейтралізації цього токсину, і похмілля пройде менш болісно.

Інший наслідок надлишку алкоголю – зневоднення. Нас тягне до склянки з водою кожні кілька хвилин. Проте, якщо додати в неї електроліти (калій, магній, кальцій) – це прискорить насичення тіла рідиною і захистить печінку. Іноді п’ють розсіл, але його рекомендують замінити розчином морської солі. Також на похмілля незайвою стане розторопша – вона послаблює руйнівний вплив алкоголю на клітини.

Нам шкодять… медичні препарати

Окремим розділом в інструкції до медикаментів виділено пункт “Побічні реакції”. Найбільш поширена з них – це шкода печінці від тієї чи іншої діючої речовини. Тут в нагоді стане та ж таки розторопша. Але переконайтеся (порадьтеся з лікарем), чи не применшить вона клінічну дію самого призначеного препарату. Або ж просто вживайте її точно посеред часового проміжку між вживанням ліків.

І ще трохи про діючі речовини у медпрепаратах:

  • Метформін висмоктує з тіла вітаміни B12 і B1, тому варто відновити їх вміст відповідними капсулами. Так ви уникнете ризику виникнення лактоацидозу – молочнокислої коми.
  • Статини витягнуть із нас кофермент Q10, але його теж можна придбати в аптеці.
  • Антибіотики вбивають у кишківнику корисні бактерії і сприяють розвитку дріжджової інфекції, тому завжди паралельно з ними слід вживати пробіотики.
  • Антациди руйнують шлункову кислоту. Тому організму буде складно засвоювати мінерали, боротися з вірусами, протистояти бактеріям. Щоби підтримати його в цей період, пийте воду з яблучним оцтом, або вживайте гідрохлорид бетаїну – вони подолають кислотний рефлекс.

Хліб – не лише “всьому голова”

Зернові продукти – випічка, макарони, хліб, крупи тощо – містять фітинову кислоту. Вона заважає засвоєнню організмом мікроелементів: цинку, заліза, йоду, кальцію, магнію, мангану та ін. Вихід – вживання капсул з цими мінералами, або включення до раціону вареної печінки та молюсків.

Кілька секретів від гурманів

Всі знають про користь риби та морепродуктів – їжі, багатої на корисні нутрієнти. Але варто знати, що тунець містить забагато ртуті. Тими ж якостями, але з меншим вмістом шкідливого мікроелементу наділені сардини, тріска, устриці, креветки.

Деякі харчові продукти (соління, які іноді помилково називають солонощами) містять натрій, глутамат натрію. Від цієї та й деяких інших видів їжі у вас можуть виникати набряки. Для нейтралізації натрію найкраще підходить калій. Це не обов’язково той, що в капсулах. Достатньо буде лише хорошої порції листової зелені чи багатоскладового салату (не плутайте з оксалатами).

Оксалати – це солі та естери щавлевої кислоти. Містяться у шпинаті, мигдалі тощо. Негативний вплив цих речовин можливий лише при переїданні харчових продуктів, що місять їх. Наслідки – запалення суглобів та камені у нирках. В цьому разі за нейтралізацію залюбки візьмуться молокопродукти, чий кальцій полюбляє полювати на оксалати. До речі, тепер ви знаєте, чому шпинат частенько подають разом із сиром фета. Лимон також запобігає оксалатам перетворюватися на камені у нирках.

Якщо ви переїли і потерпаєте від здуття, випийте бетаїну гідрохлорид чи вже неодноразово згаданий яблучний оцет з водою. Це прискорить процеси травлення і, як наслідок, полегшить здуття.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі