Press "Enter" to skip to content

Як перестати боятися змін в житті

Починаємо новий рік з такою цікавою і складною для багатьох теми, як зміни. Давайте розберемося, як перестати їх боятися. Адже дійсно, це майже наша звичка-намагатися все стабілізувати, зробити прогнозованим, зрозумілим. Нам так простіше, зрозуміліше, комфортніше, але це не життя — це «день бабака». Як ми не можемо змінити зміну сезонів, пір року, скасувати заходи, світанки, те, що з кожним роком нам стає більше років, точно так само ми не можемо скасувати події і зміни. Вони будуть завжди, хочемо ми цього чи ні. Це неминучий плин часу. Тому якщо ми готові просто прийняти цей факт, то це вже може принести полегшення в наше життя: «Ага, знову зміни. Гаразд. Подивимося, як я впораюся з ними в цей раз!»

Зробити зміни своїм союзником

При цьому якщо ми готові до змін, ініціюємо їх, самі дивимося вперед і думаємо, куди далі, чого ми хочемо, то фактично частково ми беремо зміни під свій контроль і тому ми більше і краще до них готові, ніж коли нас підштовхують і змушують змінюватися обставини. Такі» стусани ” можуть бути дуже навіть болючими і неприємними. Тому якщо ви хочете перестати боятися змін, почніть ставитися до них як до своїх союзників, плануйте самі, не чекайте «стусанів».

Змінюйтеся з комфортом

Тут на допомогу нам є статистика. Виявляється, комфортні для людини зміни становлять 13 %. З одного боку, це рух вперед, хороший крок, з іншого — це не кардинальні зміни, наприклад на 80-100%, які робити дійсно може бути страшно. Ви вже все знаєте, і відійти трохи в сторону, на ті самі 13% зовсім не страшно і для більшості дуже допустимо. Тому подивіться сфери свого життя, особливо ті, де давно нічого не змінювалося, і подумайте: що може бути тими самими 13% комфортних змін? Який 1-2 кроки вам треба для цього зробити? Після цього сміливо заплануйте їх і почніть діяти. Ви побачите, наскільки цей процес виявиться нескладним, і заодно дізнаєтеся, які зміни прийдуть у ваше життя з цими кроками.

Дійте, незважаючи на страх

Іноді варто просто проходити через страхи, адже в більшості випадків вони надумані. Ми більше боїмося, ніж варто боятися насправді. Є хороший коучинговий питання на тему Роботи зі страхами: “що найстрашнішого станеться?». І не побойтеся подивитися своїм страхам в очі — проговорити їх або виписати. Зазвичай після такої вправи вони стають набагато менше. Ви розумієте, що не такі вже вони і страшні, ці наші страхи. Також добре допомагає сама дія. Ми робимо перший крок, незважаючи на те, що нам страшно, — все приходить в рух, а далі вже не до страху, далі вже треба реагувати, діяти на інші посили, вирішувати виникаючі по ходу завдання — і тоді страхи зникають самі по собі. А коли з’являється час озирнутися назад, ми тільки дивуємося: і чого ми так лякалися?..

Використовуйте свій досвід

Також я рекомендую говорить психолог Ірина Синицька використовувати свій минулий досвід. Зазвичай ми пам’ятаємо, як у нас щось не виходило, і геть забуваємо про те, що багато у нас просто чудово виходило! Більш того, найчастіше у нас накопичений такий багаж досвіду, що просто нерозумно його не використовувати. Тому, коли ви чогось боїтеся, згадайте, може бути, у своєму житті ви вже опинялися в схожій ситуації і неодноразово подібні питання вже вирішували або знаходили вихід зі схожих ситуацій. Подивіться, як тоді ви діяли, звідки брали рішучість, сміливість, впевненість, сили, завдяки чому в цілому у вас вийшло. Подумайте, може бути, саме це спрацює і в цей раз. І знову дійте!

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі