Press "Enter" to skip to content

Як позбутися мурах в будинку народними методами

Мурахи в будинку — це велика проблема, з якою треба боротися, адже жити з ними не дуже приємно. У тексті розповідаємо про кілька способів боротьби з мурахами, причини їх появи. Крім того, наводимо відгуки тих, хто впорався із шкідниками.

Мурахи в будинку: причина появи

 1. Занадто брудне приміщення. Це відбувається у випадку, якщо є крихти їжі – вони приваблюють мурах. Навіть у чистих квартирах з’являються мурахи, якщо залишати їжу у доступних місцях.
 2. Мурахи можуть прийти від сусідів.
 3. Може принести людина разом із речами.

Як визначити, що у будинку з’явилися мурахи?

 1. Мурахи прокладають стежки від їжі до свого гнізда. Це може бути на стінах, шафах або столі.
 2. Якщо ви залишите шматок їжі на столі, через кілька годин на ньому будуть мурахи.
 3. Мурахи в основному живуть ближче до води та їжі. Варто перевіряти шафу біля миття на кухні, у ванній за плінтусом або за кахельною плиткою.

Як позбутися домашніх мурах?

Народні засоби

 1. Борна кислота. Змішайте її із солодким і додайте трохи води. Залишіть суміш у різних місцях на кухні. Мурахи рознесуть заразу іншим мурахам. Борна кислота руйнує систему травлення зсередини.
 2. Картопляне пюре або яєчний жовток із борною кислотою. Скачайте отриману суміш у кульки і розкладіть у різних місцях.
 3. Оцет. Змастіть стежки мурах розчином оцту з водою, тоді мурахи втратять свої орієнтири. Краще використовувати розпилювач. Повторіть процедуру кілька разів із проміжком у кілька днів.
 4. Нашатирний спирт. Використовуйте його як оцет.
 5. Мило. Змішайте в розпилювачі розчин мила та води. Сумішю побризкайте місця скупчення мурах.
 6. Ефірні масла. Використовуйте запахи гвоздики, лаванди, полину, хвої та кориці. Мурахи не люблять такі запахи. Просочіть шматочки тканини і покладіть їх туди, де найчастіше бувають мурахи.
 7. Висушені рослини. Покладіть у мішечки висушені ромашку, м’яту, лавровий лист або петрушку. Розкладіть їх там, де мешкають мурахи.
 8. Цедра лимону.
 9. Сода. Змішайте соду з цукром і додайте до суміші трохи води. Залишіть розчин у місцях, де мурахи бувають найчастіше.
 10. Гострий перець. Розсипте приправу на стежках мурах.
 11. Окріп. Треба залити окропом гніздо мурах.
 12. Часник. Натріть їм стежки мурах.

Хімічні засоби

 1. Пастки. Потрібно приманити мурах смачним ароматом.
 2. Гелі. Нанесіть на поверхні, де мурахи бувають найчастіше.
 3. Крейда. Ними малюють межі. Як тільки мурашка перейшла кордон, вона отруюється.
 4. Аерозолі. Розпорошуйте прямо в гніздо.
 5. Порошки. Ними треба заразити тих, хто хоче здобути їжу. Вони рознесуть небезпечний порошок по решті мурах.

Як позбутися мурах у будинку: відгуки

«Є кілька коштів, які діють безвідмовно. Це порошок борної кислоти та засіб у вигляді спрею. Ну ще клейові пастки. Побачивши гель, вирішила спробувати його, спрей зарекомендував себе добре. Ось, на жаль, не зберегла упаковку, викинула відразу після використання, не подумавши, що писатиму такий відгук.

Зробила все за інструкцією. Нанесла пунктиром у місцях їхнього пересування та почала чекати. Чим хороші гелі, так це тим, що вони безпечні для дітей та свійських тварин. При протравленні аерозолями потрібно обов’язково ізолювати всіх з квартири, потім все перемити, з гелем цього не потрібно. Плюс, як зазначає виробник, дія гелю триває кілька місяців, тобто навіть через час якщо раптом від сусідів прибіжить до вас новий мешканець, гель все ще буде ефективним. Загибель настає через добу-три після отруєння.

Зачекала я добу, троє, тиждень, а трупик побачила лише один, але при цьому мурахи все одно їсти, бігають собі ночами. Тому роблю висновок, що саме гель неефективний, або, може, у моїх мешканців на нього імунітет».

«Я дуже боюся мурах. Це для мене дикий жах! Спокійно не можу перебувати у приміщенні.

«Чистий будинок» ми купували вже раніше, але цього разу ми спочатку купили засіб дорожчий, німецького виробника, думаючи, що він буде ефективнішим. Агась… Канешно… Було вирішено знову взяти гель. За два дні вже було видно результат».

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі