Press "Enter" to skip to content

Як працюють розумні ваги і чи можна довіряти цьому чуду техніки

Сучасні гаджети помітно облягають нам життя: допомагають вести здоровий та активний спосіб життя, стежать за якістю нашого сну та вагою. Так, розумні (або смарт) ваги не лише вимірюють масу тіла, а й інші важливі для здоров’я показники. Дізнаємось, чи можна довіряти цим гаджетам.

Що таке «розумні ваги»

Розумні ваги – гаджет, який вимірює ряд фізіологічних показників і зберігає їх на смартфоні, планшеті власника або на сервері, а також складає різні графіки та показує статистику. Крім того, вони можуть синхронізуватися з різними спортивними програмами та фітнес-браслетами. На відміну від звичайних підлогових ваг, вони вимірюють більше показників: масу тіла, відсоток жиру, м’язової та кісткової тканини, рідини тощо. Просунуті моделі розраховують індекс маси тіла (ІМТ), який дозволяє визначити, чи не страждає людина на ожиріння або навпаки, гострою нестачею ваги. Також є моделі, які визначають відсоток вісцерального жиру – це жир довкола внутрішніх органів, який вважається небезпечним для здоров’я людини.

Деякі моделі розраховують швидкість обміну речовин. Ця інформація важлива для людей, які займаються спортом або дієти для збільшення швидкості метаболізму.

Як правило, чим більше даних відстежує пристрій, тим детальніший аналіз він проводить, складає графіки і веде статистику.

Як працює пристрій

Розробники стверджують, що робота смарт-техніки заснована на наукових методах розрахунку ваги.

“Якщо раніше доводилося використовувати сантиметр і звичайні ваги підлоги і самостійно робити розрахунки, наприклад, індексу маси тіла, користуючись стандартними формулами, то тепер техніка робить все сама.”

Для вимірювання пристрій використовує спеціальні датчики, які пропускають через тіло людини електричний заряд – безболісний і непомітний. Тканини чинять опір заряду. Електроніка пристрою оцінює рівень опору і на основі цього визначає масу тіла, відсоток жиру, м’язової та кісткової тканини, вміст води.

Виробники стверджують, що це найточніший метод розрахунку. Щодо електричного заряду, то він безпечний для здорової людини. Але під час вагітності, а також людям із кардіостимуляторами такими приладами користуватися не рекомендується. Якщо людина має серйозні захворювання, то краще попередньо проконсультуватися з лікарем.

Чи можна довіряти гаджету?

Виробники смарт-техніки стверджують, що пристрій працює за методом біоімпедансного аналізу, схваленого в медицині. Однак у медичних клініках використовують професійне обладнання, з яким домашня техніка ніколи не зрівняється. Експерименти з інтелектуальними терезами проводили і вчені. Наприклад, у 2021 році французькі вчені провели дослідження, яке показало, що гаджет визначає склад тіла та процентний вміст жиру зі значними похибками. Більше того, якщо медичне обладнання перед попаданням до клініки має пройти низку випробувань та отримати схвалення міністерства охорони здоров’я, то домашню техніку ніхто не перевіряє.

Експерти вважають, що інтелектуальні ваги використовують алгоритми обчислення кількості жиру на основі ваги користувача, що не може вважатися точними та інформативними даними. Тим більше за ними не можна скласти загальну картину здоров’я людини. Тим не менш, відстежувати масу тіла, стежити за динамікою зміни за допомогою таких приладів можна. Таким чином, смарт-ваги – це сучасний та зручний, але не зовсім точний метод. Слід пам’ятати, контроль складу тіла не замінює щорічне медичне обстеження.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі