Press "Enter" to skip to content
Як правильно промивати ніс при нежиті

Як правильно промивати ніс при нежиті

У спеку нежить так само легко підхопити, як і в холодну пору року. Крижані напої, тривале купання, кондиціонери, що працюють на повну котушку, — все це може привести до застуди і закладеності носа. Навіть легкий риніт-явище неприємне і може доставляти серйозний дискомфорт. Забитий ніс не тільки ускладнює дихання, він може стати причиною головних болів, привести до погіршення нюху і порушення сну. Один з найпростіших і доступних способів впоратися з нежиттю — іригаційна терапія, або, простіше кажучи, промивання носа.

Індивідуальний підхід

Головне завдання цієї процедури-очистити носові порожнини від слизу, що скупчився. При цьому з носоглотки вимиваються віруси і бактерії, виводяться можливі алергени і зменшується запальний процес. Однак не дарма кажуть: одне лікуємо, інше калічимо. Єдиної думки про користь іригаційної терапії на сьогоднішній день немає. Причина в тому, що пристрій порожнини носа у кожної людини унікально. У кого-то проходи від природи вузькі і незначний набряк може привести до серйозного звуження просвіту і утруднення носового дихання, а хтось, завдяки широким каналам, легко перенесе навіть сильну набряклість. Комусь не важко пропустити через ніс літр води, а для когось Промивання-справжні тортури.

Застереження і протипоказання до промивання носа

На результативність такого лікування впливають не тільки фізіологічні особливості хворого, а й стан слизової носа. Для людей з субатрофіческой стоншеною оболонкою іригація може виявитися дуже неприємним процесом. Розчин може викликати роздратування, сухість, печіння і навіть стати причиною кровотечі. Протипоказаннями до промивання носа є викривлена перегородка, збільшення носових раковин і поліпи. Тому вдаватися до процедури потрібно тільки в крайніх випадках, наприклад коли ніс зовсім не дихає через велике скупчення слизу. Якщо повітря проходить досить вільно, слизу не дуже багато і вона легко відходить, то зайвий раз ніс краще не промивати. Можна “намити” собі куди більш серйозні проблеми. Наприклад, якщо після іригації закладає вуха, процедуру треба припинити. Це означає, що розчин через носоглотку затікає в слухову трубу і може спровокувати виникнення отиту. Особливо часто це відбувається у дітей. На відміну від дорослих, у них дуже коротка і широка слухова труба. Через цю особливість рідина легше проникає всередину проходу. Також потрібно зупинитися, якщо від Промивання стає тільки гірше. Ймовірно, не вся рідина виходить назовні. Частина кошти залишається в гайморових пазухах. Як наслідок, може розвинутися гнійний гайморит.

Як правильно промивати ніс

З цієї причини краще не приймати самостійного рішення, а проконсультуватися з отоларингологом. Однак, якщо все-таки звернутися до лікаря немає можливості, полоскати ніс потрібно правильно. В першу чергу необхідно правильно підібрати іригаційний пристрій.

Існує два основних види пристосувань для промивання. Стандартні флакони або пляшечки досить небезпечні. Принцип їх дії полягає в наступному: пластикова ємність заповнюється розчином, в ніс вставляється кришка з трубочкою, і людина, закидаючи голову, натискає на стінки судини. Таким чином створюється значний тиск, і є ризик потрапляння рідини в гайморові пазухи або слуховий прохід. Спреї, що розпилюють розчин в носових порожнинах, виконують ту ж функцію, але в більш щадному режимі. Краще не експериментувати з народними рецептами, а користуватися аптечними препаратами. У них правильно дотримуються пропорції і концентрація мінералів. Вони стерильні і абсолютно нешкідливі.

Втім, більшість людей вважає за краще економити гроші і самостійно робити “пекельні суміші” для промивання носа. При цьому вони використовують некип’ячену воду, заливають в ніс окріп або роблять концентрований соляний розчин, додаючи в нього спирт або йод, — від такого лікування більше шкоди, ніж користі. Щоб процедура була ефективною, потрібно використовувати тільки відфільтровану кип’ячену воду і в склянку рідини додавати чайну ложку морської солі.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі