Press "Enter" to skip to content

Як правильно з’єднати мідний та алюмінієвий провід без негативних наслідків

З’єднувати між собою алюмінієві та мідні дроти категорично заборонено методом традиційного скручування через те, що подібне технологічне рішення призводить до нагрівання та подальшого руйнування контакту. В самому сумному випадку може статися пожежа. Виникає питання: як так зробити?

Як було зазначено вище, використовувати скручування проводів категорично заборонено. Такий вид з’єднання мідних та алюмінієвих проводів є прямим порушенням чинних правил ПУЕ. Два матеріали по-різному гріються, через що відбуваються коливання температури, що у свою чергу стають причиною окислення, руйнування контакту між провідниками та загоряння.

Існує три основні і найбільш доступні широкому колу господарів способу з’єднання двох проводів. Перші два способи досить схожі, хоча мають на увазі використання різних засобів. Насамперед йдеться про використання спеціальної клемної колодки з гвинтовою або клемної колодки з пружинним захопленням. Головне, підключити дроти до правильної сторони. У другу чергу йдеться про використання спеціалізованих гільз із «нейтрального» матеріалу.

Як правильно з'єднати мідний та алюмінієвий провід без негативних наслідків

Третій спосіб з’єднання мідних та алюмінієвих провідників є найекзотичнішим, але водночас і найдоступнішим для широкого кола громадян. Йдеться про створення різьбового з’єднання з болта, гайки та кількох шайб. Сенс цього способу в тому, щоб з’єднати дроти “нейтральний” болт, зробивши між провідниками з конфліктуючих матеріалів прокладки з таких же “нейтральних” шайб. Після збирання вся конструкція закріплюється гайкою.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі