Press "Enter" to skip to content

Як розмовляти з дитиною про секс: інструкція від психотерапевта

У якому віці і як треба розпочинати розмову з дитиною про секс, пояснює експерт.

Тема сексу – далеко не проста, навіть коли розмова відбувається між дорослими людьми. Ситуація значно ускладнюється, якщо необхідно поговорити про секс із дитиною. Як це робити грамотно, пояснює лікар-психіатр, психотерапевт, кандидат медичних наук Анастасія Корнієнко.

Визначтеся з віком

Тут все індивідуально – залежить від темпів інтелектуального розвитку дитини та прояву інтересу до свого тіла та протилежної статі. Зазвичай цікавитись своїм тілом діти починають досить рано – у віці трьох років. Саме з цього моменту ми вже починаємо дитячі уроки з біології. Зверніть увагу, що є спеціальні книги з яскравими наочними картинками, але, зрозуміло, це вже наступний етап після вивчення основ різних предметів і тварин.

Готуємо до розмов поступово

Обов’язково робимо підведення. Важливо розуміти, що ви можете заготувати ґрунт для серйозної розмови вже зараз, але сам він чекає лише через кілька днів, місяців або навіть років. Починаємо завжди з фізіологічних особливостей організму: будова тіла загалом, які органи в нас є всередині; відзначаємо, що ми складаємося з води та клітин; розповідаємо про здоровий спосіб життя – що шкідливо, а що корисно їсти та чому. Важливо пояснювати дітям, які дії корисні здоров’ю, навіщо займатися спортом і гімнастикою. Обов’язково покажіть наочні приклади на фото чи відео, які результати отримують люди, займаючись певним видом спорту, і що відбувається, якщо не займатися спортом.

Говоріть з дітьми так само, як із дорослими

Ваші діти вже досить дорослі, щоб перестати розмовляти з ними так само, як з малюками. Набагато ефективніше називати речі своїми іменами та розмовляти на рівних. У три роки дитина – це вже повноцінна особистість. Ставтеся відповідно. Діти будуть до вас набагато ближчими, відвертішими в бесідах і почнуть вас поважати за сміливість і взаєморозуміння.

Будьте чесними

Все таємне стає явним. І якщо ви брешете, рано чи пізно ваші діти дізнаються про це від інших, а довіра до вас буде втрачена. Ви відчуєте, як дитина віддаляється, перестає ділитися тим, що з нею відбувається. Батьки перетворюються на ненадійний об’єкт, від якого треба захищатися та відгороджуватися. Ваше завдання вибудовувати стосунки таким чином, щоб діти знали, що ви завжди їх зрозумієте та підтримаєте.

Читайте літературу дитячих психологів

Вони описують і вчать, як краще розкрити тему сексу в бесідах з дітьми та підлітками. Ви зрозумієте, у якому напрямку слід рухатися і як грамотно збудувати бесіду. Подивіться фільми зі статевого виховання, рекомендовані педагогами для різних вікових груп та професійно розроблені спеціально для дітей та підлітків.

Слідкуйте за своїми реакціями

Зверніть увагу, як ви реагуєте у присутності дітей, коли у фільмах, серіалах чи передачах чоловіки та жінки обіймають одна одну, цілують, займаються сексом. Не варто реагувати так, ніби кохання перебуває під суворою забороною, ніби це щось погане. Такою поведінкою ви формуєте у дитини блок на гармонійні стосунки на рівні підсвідомості – і у дорослому віці у ваших дітей виникнуть складнощі з пошуком своєї пари та побудовою сім’ї.

Пропрацюйте дитячі травми

Вони створюють дискомфорт, коли ви говорите про секс як з дітьми, так і з дорослими. Далеко не у всіх дорослих людей є розуміння, що секс це добре, а не погано. Це про максимальну близькість, теплі почуття та кохання між людьми. Звільнення від страхів і блоків допоможе позбавитися внутрішніх обмежень і покращить ваші результати у всіх сферах життя. Важливо почати з себе, щоб бути готовим і грамотно донести інформацію дітям.

Звертайтесь до фахівців

Якщо ви не готові говорити про секс із дітьми, організуйте дитині зустріч із дитячим психологом-сексологом. Фахівець дійсно зможе пояснити дитині те, що не вдається вам розповісти. Але обов’язково проінформуйте своїх дітей професійно та вчасно.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі