Press "Enter" to skip to content

Як розрізняють автомобільні номери залежно від специфіки транспорту

Номер на машині – це не тільки документ, в якому міститься повна інформація про транспортний засіб та його власника. Стиль та кольори, додаткові спеціальні символи, що можна зустріти на номерних знаках, а також форма пластини можуть багато чого розповісти про призначення транспорту та його категорію. Європейські номери, з варіантами яких можна ознайомитись за посиланням https://autonomera.ua/uk/evropejskie/, передбачають прямокутну подовжену форму та певні стандарти використання літер та цифр, шрифту.  А ось американські чи японські квадратні номери – це інша справа, за ними можна зрозуміти, що машина була привезена з-за кордону.

На сайті https://autonomera.ua/uk/ можна замовити реєстраційні знаки будь-яких дозволених законом України форматів. Компанія суворо дотримується правил виготовлення пластин, тому в якості продукції можна бути впевненим.

Що таке «спеціальні номери»

Окремі категорії реєстраційних знаків позначаються затвердженим поєднанням кольору фону та самого тексту. Залежно від цього зафіксовані наступні види призначення транспортних засобів:

  • Звичайні номери пишуться чорною фарбою на білому тлі;
  • Електромобілі згідно новим правилам їздять з номерами, на яких на білому фоні букви зеленого або темно-зеленого кольору. Це не стосується гібридів, тільки машин, де відсутній двигун внутрішнього згоряння;
  • Автобуси та таксі як загальний транспорт офіційних пасажирських перевезень мають номери з жовтим кольором пластини та чорними символами;
  • Жовто-зелені варіанти належать автобусам або таксі з виключно електричним двигуном;
  • Білі букви та літери на синьому або блакитному тлі – МВС, силові структури та поліція;
  • Збройні сили можна легко впізнати за чорним фоном та білими символами;
  • Волонтерські номери пофарбовані у темно-зелений фон та мають білі позначки;
  • З червоними номерами можна зустріти транзитні авто, або це тимчасові номери, потім їх буде змінено на постійні відповідного формату;
  • Латинські CDP, D, DP, S – відзнака дипломатичних номерів. У них білий фон, але синя смужка зліва відсутня.

Окремий вид – транспортні засоби держправління. Урядовими номерами можуть користуватися лише вищі посадові особи. Для їх авто завжди існували окремі номерні знаки. До таких осіб відноситься Президент, міністри ті інші. На пластині на білому тлі обов’язково зображено Тризуб (великий) ліворуч та Прапор (великий) праворуч. Між ними розміщено порядковий номер з двох цифр. На автівках менших за рангом чинів надрукований тільки Державний Герб зліва, а номер – це три цифри по центру, теж чорні на білому тлі.

Спеціальна кольорова гама реєстраційних номерів дозволяє пересічному водієві дотримуватись ПДД: машини військових, силових відомств або кортежів Президента необхідно пропускати на дорозі згідно правил дорожнього руху у конкретній ситуації.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі