Press "Enter" to skip to content
Як швидко вивчити англійську мову в домашніх умовах

Як швидко вивчити англійську мову в домашніх умовах: 10 порад

Щоб вивчити англійську, необов’язково займатися з викладачами або відвідувати курси. Сила волі, щире бажання — двигуни навчання, які допоможуть досягти поставленої мети самотужки. Як швидко вивчити англійську мову в домашніх умовах?

Поставте мету

Задавшись бажанням вивчити англійську мову, подумайте, для яких конкретних цілей бажаєте опанувати нову навичку. Можливо, доведеться пройти співбесіду, маєте намір навчатися за кордоном, любите подорожувати чи любите дивитися зарубіжні фільми в оригіналі. Від мети залежить підхід до вивчення англійської мови.

Складіть схему та розклад занять

При самостійних заняттях складність у цьому, що іноді з різних причин заняття відкладаються. Щоб мінімізувати прогули, складіть розклад. Денис Маршинський у книзі «Англійська зі швидкістю світла. Як вивчити мову швидко, самостійно і без вкладень! радить займатися англійською щодня щонайменше по 15–20 хвилин. Якщо така схема не надто зручна, займайтеся 3-4 рази на тиждень, приділяйте заняттям по 1,5 години.

Підберіть матеріали для навчання

Як вивчати англійську мову з нуля? Почніть із ознайомлення з алфавітом, вивчіть звуки та вимову літер, а потім приступайте до читання та запам’ятовування слів, фраз та граматики. Для занять знайдіть відповідну літературу. У базовий набір вивчення мови входить підручник граматики, зошит з вправами, словник, посібник постановки вимови. Можна використовувати відео- та аудіоматеріали, які дозволять краще зрозуміти та освоїти артикуляцію.

Знайти навчальні програми

Як вивчити англійську мову за місяць? Денис Маршинський пише, якщо людина займатиметься протягом місяця за своїм максимумом, зможе освоїти мову на 3% зі 100%. Виділивши хвилинку вільного часу у перерві, у пробці або між домашніми справами за допомогою програми зможете робити вправи, вивчати нові слова та тренувати граматику, використовуючи смартфон або планшет.

При посиленому вивченні припиняйте заняття, як тільки помітите, що втрачаєте нитку, увага розсіюється, виникає почуття дискомфорту, болить голова, і продовжуйте їх наступного дня. Головне зручність додатків на навчання у цьому, що вони дають можливість відстежувати прогрес, контролювати час занять.

Розберіться з часом та артиклями

В англійській мові багато часів, проте новачкам для звичного спілкування не потрібно знати їх усі. Щоб англомовні співрозмовники розуміли мову, достатньо запам’ятати 4 основних часу: Present Simple, Present Continuous, Future Simple та Past Simple. Вивчіть, як вони утворюються та чим відрізняються.

Не менш важливими є артикли. В українській мові вони відсутні, тож запам’ятати їх не так просто. Однак саме помилки у вживанні a/the показують, що людина погано знає англійську мову.

Читайте книги мовою оригіналу

Цей метод чудово підійде людям, які хочуть удосконалити знання мови та тим, хто вчить англійську мову з нуля. Різниця лише в тому, якою складністю буде твір.

Краще обирати книгу, яку вже читали, лише тепер беріть її англійську версію. Безумовно, незрозумілі слова та конструкції доведеться перекладати, що дозволить ефективно та швидко поповнити словниковий запас та допоможе зробити розмовну мову грамотнішою.

Читайте книги в паперовій версії або скачайте додаток для читання англійською. У ньому є зручний бонус – можливість виділяти незрозумілі слова та одразу бачити їхній переклад, не відволікаючись на словник.

Вчіть нові слова

Для цього знайдіть сайти або групи в соціальних мережах, які щодня постують нові англійські слова з транскрипцією та перекладом. Для заучування слів підійдуть паперові та електронні картки зі словами, додатки для смартфонів та візуальні словники. Щоб контролювати рівень знань, проходьте тести. Результати покажуть, як добре засвоїли нову лексику.

Скільки англійських слів можна вивчити за день? Для середньої людини при ефективному навчанні реально запам’ятати 5–10 слів на день. Щоб закріпити нові слова в пам’яті, активно використовуйте їх у листі та мовленні. Це допоможе сформувати активний, а чи не пасивний словниковий запас.

Дивіться серіали та фільми англійською

Прослуховування англійської мови – один із найефективніших методів вивчення мови. До цього способу вдавався всесвітньо відомий археолог і поліглот Герман Шліман, який самостійно зміг опанувати 15 мов.

Об’єднайте розвагу та навчання. Щоб краще зрозуміти, що відбувається на екрані, підключіть субтитри. Спочатку можна підглядати й у англійські, й у російські субтитри. Коли знання зміцніють, залиште лише іноземні підказки, а згодом відмовтеся і від них.

Тренуйте розмовні навички

Для гарної розмовної мови необов’язково їхати до Англії. Достатньо щодня приділяти час розмовам англійською. Практикуйтеся з друзями та близькими, знайдіть в інтернеті співрозмовника з тими ж інтересами. Можна розмовляти навіть із собою.

Розповідайте вголос англійською історії, описуйте що бачите, постарайтеся виразно і грамотно скласти власну біографію. Згодом оповідання стануть довшими та цікавішими, у процесі таких вправ закріпіть у пам’яті звучання та вимову слів і фраз.

Вивчайте матеріали англійською

Це можуть бути новини в інтернеті чи корисні статті для роботи. Чим частіше використовувати тексти без перекладу, тим швидше зросте знання іноземної мови. Знайдіть англомовного співрозмовника в інтернеті та перекладайте йому новини, кінофільми або книги зі своєї рідної мови. Це допоможе виробити навичку автоматичного уявного перекладу та навчить думати англійською мовою.

Вивчити англійську в домашніх умовах не так складно, як здається на перший погляд. Тепер справа за малим — зберегти мотивацію, не лінуватись і завзято рухатися до своєї мети.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі