Сучасна настільна гра може стати цікавим доповненням будь-якого сімейного свята чи дружньої вечірки. Також з її допомогою можна зробити навчання цікавішим. І дорослі, і малеча з задоволенням занурюються у світ азартних пригод, і не тільки весело проводять час, але й розвивають корисні для себе навички.
Ми розповімо вам, як створити власну настільну гру, і дамо покрокову інструкцію для цього. Ви зможете випробувати свої сили та проявити свій творчий потенціал. А типографія New Media допоможе вам роздрукувати гральні карти для настільної гри з вашими власними ідеями (деталі — https://newmedia.ua/chto-pechataem-3/poligraficheskaya-produktsiya-3/card-games/).
Створити гру своїми руками: покрокова інструкція
Далі ми покроково розповімо, що необхідно для того, щоб власноруч створити захоплюючу настільну гру:
1. Визначте, яким буде жанр вашої майбутньої гри. Обирайте той, який ближче саме вам. Фентезі? Наші часи? Історичний жанр? Вибір досить великий, тож вирішити може бути трохи складніше, ніж ви очікуєте. Орієнтуйтесь на аудиторію, для якої ви створюєте вашу гру.
2. Підготуйте загальний план гри: її мету, правила, кількість гравців та інше. Зверніть увагу на те, що правил не повинно бути мало чи занадто багато. До того ж вони можуть бути як суворими, так і доволі вільними. Експериментуйте, поки не знайдете оптимальній для себе варіант.
3. Визначтеся з механікою гри, тобто з принципами, які її рухають. Якими мають бути дії гравців при перемогах та невдачах, які ігрові елементи можна використати для додаткової мотивації. Також встановіть, як гравці взаємодіятимуть впродовж гри. Можливо, це буде конфлікт (один проти одного), співробітництво (гравці проти гри) або конкуренція (гравці проти гри, але цілі в них схожі).
4. Встановіть час для проходження гри:
- менш ніж 15 хвилин — дуже швидка;
- від 15 до 30 хвилин — швидка;
- від 30 до 60 хвилин — середня за тривалістю;
- більш ніж 60 хвилин — довга гра.
5. Продумайте всі типи карт, які будуть використовуватися у вашій грі. Це можуть бути бонусні, «зцілюючи» та навіть реверсні карти (ті, що змінюють правила гри). Вони допоможуть ще більше зацікавити гравців та дати їм можливість максимально проявити себе. На картах обов’язково потрібно розміщувати не тільки слова, але й якісні зображення. Їх можна створити власноруч, якщо є бажання та навички, чи звернутися до професіональних дизайнерів.
6. Придумайте оригінальну назву для вашої гри. Бажано, щоб в ній не використовувалися, навіть частково, назви поширених і популярних карткових ігор. Намагайтеся, щоб назва зацікавила гравців і викликала в них бажання якнайшвидше випробувати свої сили.
7. Визначтеся з тим, яким буде фінал гри.
8. Встановіть на комп’ютер програму, за допомогою якої ви будете створювати зображення для своїх карток. Малюнки можна зробити і вручну, але це не дуже зручно та займає багато часу.
9. Роздрукуйте шаблони на папері, щоб побачити, який вигляд будуть мати картки в реальності.
10. Протестуйте в реальному житті прототип вашої гри. Це необхідний крок, адже тільки так ви зможете зрозуміти, чи працює її концепція, чи потрібні якісь корективи.
11. Після випробування та необхідних коректив можна створювати фінальний макет гри та роздруковувати картки в New Media.
Ми розповіли, як створити настільну гру своїми руками і хто може в цьому допомогти. Тепер ви, ваші друзі та близькі зможете весело проводити час, коли того схочете. Якщо гра вийде дійсно захоплюючою, її можна навіть продавати — в парках, книжковому магазині чи в інших закладах міста.