Press "Enter" to skip to content

Як цинк впливає на організм чоловіків та жінок: огляд

Якщо організм не отримує достатню кількість цинку, це призводить до погіршення імунітету, порушень в репродуктивній системі тощо. Зазвичай мікроелемент отримують з м’яса, бобових, риса та гречки, молочних продуктів. Проте якщо навіть за умови збалансованого харчування зберігається дефіцит, то краще звернутися за консультацією до лікаря. Він вже може призначити безпечні засоби. Знайти вітаміни з вмістом цинку ви можете за посиланням https://apteka911.ua/shop/soderzhaschie-tsink на сайті МІС Аптека 9-1-1.

Користь цинку для чоловіків

У чоловічому організмі цинк концентрується в простаті. Мікроелемент присутній в процесах, коли:

  • виробляється гормон тестостерон;
  • формуються статеві клітини, з’являється ерекція (частіше разом з вітаміном Е);
  • йде боротьба з запаленнями та пошкодженнями простати.

Дефіцит цинку вкрай небезпечний. Адже він викликає еректильну дисфункцію, нестачу тестостерону й дозволяє розвиватися цукровому діабету. Також у поєднанні з алкоголем цинк ще гірше засвоюється. Тож, щоб цьому запобігти, краще вести здоровий спосіб життя й насичувати організм мікроелементом в достатній кількості.

Особливості цинку для жінок

Для жінок цинк не менш важливий на всіх етапах життя. Він впливає на репродуктивну систему, тож може визначати початок статевого дозрівання, розвиток статевих органів тощо. Дефіцит цинку в підлітковому віці може викликати акне, затримувати пубертатний період. 

Коли жінка планує вагітність, цинк також може стати визначальним чинником здоров’я дитини. Особливо — у перший триместр, коли у плода формуються статеві органи. Під час вагітності цинк приймають, щоб:

  • зменшити ймовірність передчасних пологів;
  • дати дитині максимум для розвитку статевих органів й кісток;
  • забезпечити нормальний вигляд й самопочуття, запобігши випадінню волосся, ламкості нігтів.

Часто нестачею цинку супроводжується клімактеричний період у жінок. У цей час краще штучно приймати мікроелемент, щоб знизити ризик неконтрольованих перепадів настрою, стрімкого набору ваги тощо.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі