Press "Enter" to skip to content

Як відкручувати іржаві гайки так, щоб нічого не зламати і не зірвати

Рано чи пізно перед кожним господарем постає непросте завдання відкручування якоїсь заржавілої гайки або болта. Найчастіше з цим стикаються автомобілісти. Опинившись у такій ситуації, головне – не поспішати, щоб не наробити справ: не зламати метиз та не зірвати різьблення. Деякі торопиги навіть примудряються ламати об болти інструмент, що грунтовно заржавіли… Розберемося, що потрібно зробити, щоб не опинитися в подібній ситуації.

Якщо з’єднання заіржавіло, не можна відразу відкручувати гайку або болт. Тим більше, не можна робити спроби викручування металовиробу, якщо він вже зрушив з місця «на суху» при першій спробі прикластися ключем. Швидше за все, така спроба закінчиться зривом різьблення. Щоб нічого подібного з метизом все-таки не сталося, важливо зробити кілька простих, але обов’язкових кроків.

Крок перший: поверхневе очищення

Насамперед розбирається вузол потрібно зачистити від іржі за допомогою щітки по металу, наждачного паперу, можна обробити перетворювачем іржі. Насамперед це стосується запущених випадків, коли корозія сидить на деталях вже таким знатним шаром. Все зайве має бути видалено. Якщо десь є виступаючий фрагмент різьблення метизу, що відкручується, то він повинен бути очищений від іржі в обов’язковому порядку.

Крок другий: “розм’якшення”

Позбавившись всього зайвого зовні конструкції, необхідно перемогти іржу всередині з’єднання. Зробити це можна за допомогою спеціальних засобів – проникаючих мастил. Підійде будь-який «рідкий ключ». Найпростіший і найпопулярніший приклад тут – це мастило типу WD-40. Після подачі складу до місць з’єднання метизів, необхідно почекати кілька хвилин. Якщо іржа капітальна, процедуру необхідно повторити двічі.

Крок третій: ніжне відкручування

Якщо гайка чи болт легко пішли, то не варто поспішати та крутити їх на повний хід інструменту. Працюємо повільно та акуратно. Якщо метиз починає йти туго, підкручуємо його у зворотному напрямку, а потім починаємо відкручувати знову. Під час роботи можна потроху підливати «рідкого ключа». Незабаром з’єднання буде розкручене.

Новини партнерів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі