Кожен знає, як щільно може бути закручена банка із поворотною кришкою. Іноді все погано настільки, що жодної сили чоловічих рук на підступну посудину не вистачає. Іноді можна мучитися з банкою натурально годинником і не досягти потрібного результату. Саме з цієї причини дуже важливо пам’ятати арсенал порад щодо відкриття поворотних кришок. Рекомендацій чимало, і якщо не підходить одна, то з високою ймовірністю підійде інша. Деякі методи можна комбінувати.
Стук-стук. Насамперед по банку слід банально постукати. Найкраще зробити це тильною стороною долоні, щоб не пошкодити судину. Якщо кришка з якоїсь причини прилипла, то кілька хороших хлопків на її дно допоможуть зрушити справу з мертвої точки.
Мастило маслом. Можна спробувати змастити кришку, що ніяк не піддається, декількома краплями масла. Звісно ж не моторним, а соняшниковим! Для цього перевертаємо банку і капаємо під кришку на різьблення у кількох місцях. Після цього доведеться зачекати хвилин 20-25.
Декомпресія. Можна спробувати розгерметизувати банки. Для цього доведеться підчепити край кришки яким-небудь інструментом на зразок відкривачки, ножа або будь-якого іншого гострого предмета. Щоб усередину потрапило повітря, достатньо буде зробити щілину 0.5-0.6 мм. Діяти потрібно акуратно, щоб не зробити скляного сколу на горловині.
Нагрів. Набираємо в раковину чи каструлю теплої води та опускаємо в неї нашу банку. Посудину ставимо горловиною вниз і залишаємо у воді в такому положенні на 15 хвилин. Спеціально гріти воду не потрібно, цілком підійде гаряча з-під крана. Під впливом тепла кришка має розширитися.
Покатати. Кладемо банку на бік і катаємо так, щоб кришка не торкалася поверхні. Займаємося цією захоплюючою дією кілька хвилин. Якщо пощастить, то таке розкочування призведе до того, що кришка відкриється з першого ж повороту.
Зчеплення. Зрештою, не варто забувати про те, що при відкритті будь-якої банки буде не зайвим поліпшити зчеплення між рукою та кришкою. Для цього рекомендується підкладати під руку що-небудь, на зразок ганчірочки або рушника.